16.8 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Microsoft składa Donaldowi Trumpowi propozycję

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Jedna z największych na świecie firm z branży informatycznej – Microsoft, wysłała do administracji prezydenta Donalda Trumpa propozycję stworzenia specjalnego programu, przewidującego częściowe odstąpienie od restrykcji wprowadzonych w ostatnich dniach w USA a dotyczących osób z niektórych krajów .

Chodzi o dekret Donalda Trumpa, która zawiesił przyjmowanie uchodźców i zakazał wjazdu do USA obywatelom siedmiu krajów.
Koncern zwrócił się do prezydenta USA , by umożliwiono osobom z tych krajów wjazd na terytorium Stanów Zjednoczonych w celach biznesowych oraz w ważnych sprawach rodzinnych. Warunkiem byłoby posiadanie przez te osoby wizy studenckiej lub pozwolenia na pracę i to, że nie popełniły żadnego przestępstwa. Propozycja zakłada, że przedstawiciele administracji będą mieli możliwość robienia odstępstw od wydanego kilka dni temu dekretu.
Dekret ma zmniejszyć liczbę uchodźców, przyjeżdżających z krajów które zdaniem prezydenta stanowią zagrożenie terrorystyczne. Wydane rozporządzenie zakazuje przyjmowania przez cztery miesiące wszystkich uchodźców. W przypadku Syryjczyków zakaz jest bezterminowy. Jednocześnie amerykański prezydent wstrzymał na 90 dni wpuszczanie na terytorium USA posiadaczy wiz i kart stałego pobytu z Iranu, Iraku, Libii, Somalii, Sudanu, Syrii i Jemenu.

(IAR)/Reuters, Fot. Dreamstime.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520