HomeMazowieckie

Michał Tusk i Sławomir Nowak staną przed komisją ds. Amber Gold

Michał Tusk i Sławomir Nowak staną przed komisją ds. Amber Gold

Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold przegłosowała uchwałę wzywającą świadków z „wątku lotniczego” na przesłuchanie. W najbliższych miesiącach zostanie przesłuchany syn byłego premier Donalda Tuska Michał Tusk oraz były minister w rządzie PO-PSL Sławomir Nowak.

W środę w Sejmie po raz kolejny zebrała się komisja śledcza do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold. Po godz. 10 rozpoczęło się przesłuchanie Moniki Stec-Nowak, byłej Dyrektor Departamentu Polityki Konsumenckiej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
– Nie mieliśmy świadomości, że Amber Gold to grube przestępstwo i że Marcin P. to przestępca – mówiła w czasie przesłuchania była dyrektor.

Wcześniej członkowie komisji przegłosowali powołanie Michała Tuska na świadka. Przeciwny był poseł Krzysztof Brejza z Platformy Obywatelskiej. – Rzadko zdarza się, by syn premiera pracował w tak przekręciarskiej firmie – oceniła szefa komisji Małgorzata Wassermann z PiS.

Jakub Oworuszko AIP/FOT. MICHAL DYJUK / POLSKA PRESS

COMMENTS