14.9 C
Chicago
niedziela, 25 lutego, 2024

Miasto Gdańsk wystąpi na drogę prawną wobec tygodnika braci Karnowskich. Czy poczuła się dotknięta prezydent Aleksandra Dulkiewicz?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Miasto Gdańsk wystąpi na drogę prawną w sprawie materiałów opublikowanych w tygodniku braci Karnowskich. – W pierwszym etapie będziemy żądać sprostowania oczywistych nieprawd – powiedziała prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

– Jeden z tygodników opublikował kłamliwy materiał na temat gdańszczanek i gdańszczan – mówiła w piątek, 5 lipca, na konferencji prasowej na Westerplatte prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

 

– On podważa nasze przywiązanie do polskości, wielokrotnie mija się z prawdą. Ten tygodnik czerpie ze spółek Skarbu Państwa, w ostatnich latach to jest kilkadziesiąt milionów złotych. W pierwszym etapie będziemy domagać się sprostowania oczywistych nieprawd, np tego, że nikt z władz Gdańska nie był na pogrzebie ostatniego Westerplatczyka. To jest po prostu kłamstwo.

 

Przypomnijmy, okładka ostatniego wydania tygodnika braci Karnowskich zawiera pytanie: „Czy Gdańsk chce do Niemiec?”, wizerunki Pawła Adamowicza, Donalda Tuska, Aleksandry Dulkiewicz, zdjęcia Pomnika Obrońców Wybrzeża, Poległych Stoczniowców i flagi ze swastykami w tle.

 

W nowym numerze „Sieci” wstrząsający reportaż: Dlaczego opozycja kultywuje tradycję Wolnego Miasta Gdańska? Dlaczego tak mało tam troski o polskość? Marek Pyza, Andrzej R. Potocki i Marcin Wikło w artykule „Wojna Gdańska z Polską” piszą o przedziwnym stosunku Gdańska i jego władz do polskości, wolności i obecnego rządu.

 

 

– Gdańszczanki i gdańszczanie są obrażani, nieustannie podważa się ich polskość, przywiązanie do Polski, patriotyzm – mówiła Aleksandra Dulkiewicz. – Widzimy ile wokół nas jest flag biało – czerwonych, flag unijnych, flag gdańskich. Czemu ma służyć takie dzielenie Polaków, takie jątrzenie, takie mówienie o Gdańsku?

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520