-2.5 C
Chicago
sobota, 24 lutego, 2024

Miasteczko Śląskie zamontuje panele fotowoltaiczne na 149 domach! Ile wytworzą energii?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

149 domów w Miasteczku Śląskim zyska w 2020 roku instalacje fotowoltaiczne. W niektórych przypadkach pokryją one całkowite zapotrzebowanie rodzin na energię elektryczną. 85 procent projektu jest dofinansowane z Unii Europejskiej.

W 2020 roku 149 rodzin z Miasteczka Śląskiego zyska instalacje fotowoltaiczne. Dzięki wykorzystaniu wsparcia z Unii Europejskiej mieszkańcy pokryją jedynie 85 proc. kosztów. Całość dofinansowania wyniosła 2,33 miliona złotych brutto. Ile mocy będą miały zamontowane panele?

 

 

    • 32 instalacje o mocy 2,32 kWp (8 modułów)

 

    • 28 instalacji o mocy 2,90 kWp (10 modułów)

 

    • 89 instalacji o mocy 3,48 kWp (12 modułów)

 

 

Ich łączna moc wyniesie 465,16 kWp, a jeden kWp to około 900 kWh. – Szacuje się, że jedno gospodarstwo domowe w Polsce zużywa w ciągu roku około dwóch do dwóch i pół tysiąca kilowatogodzin energii elektrycznej. Instalacja o mocy trzech kilowatopików może więc w całości pokryć zapotrzebowanie energetyczne trzy lub czteroosobowej rodziny – informuje Małgorzata Szweda z Eco-Team. Eco-Team to firma, która zamontuje panele fotowoltaiczne w Miasteczku Śląskim. Będą one montowane na dachach budynków, a jeśli nie będzie takiej możliwości, to panele znajdą się na działkach. Prace powinny zakończyć się w pierwszej połowie 2020 roku. 149 budynków to ponad dziesięć procent całości domów jednorodzinnych znajdujących się w miasteczku śląskim.

 

Montaż paneli fotowoltaicznych to nie pierwsze proekologiczne działanie prowadzone przez Gminę Miasteczko Śląskie. – Jeśli chodzi o działania przeciwko niskiej emisji, to w 2020 roku Gmina Miasteczko Śląskie powinna wymienić sto tzw. „kopciuchów”. Otrzymaliśmy ponad dwieście zgłoszeń, które zostały przeanalizowane, a do udziału w projekcie wybrano te najbardziej spełniające kryteria – Michał Skrzydło, burmistrz Miasteczka Śląskiego. Przypomnijmy, że firma Veolia prowadzi w mieście program podłączania domów do sieci grzewczej, co realnie poprawi jakość powietrza w mieście. Zgodnie z zapowiedziami ma podłączyć do sieci kilkaset budynków. Aktualnie z tego rozwiązania korzysta kilkadziesiąt rodzin.

 

aip
- Advertisement -

Podobne

1 KOMENTARZ

  1. Cieszy mnie fakt, że coraz więcej osób, może cieszyć się własną energię słoneczną. Dodatkowo powinno nagłośnić i pokazywać jako wzór dla gmin. Sam korzystam z paneli fotowoltaicznych i bardzo polecam. Polecam fachowców w swojej dziedzinie montowali mi panele mieszkam pod Opolem wwww.solartime.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520