20.4 C
Chicago
sobota, 25 maja, 2024

Miami zamknięte dla kobiet w ciąży. Zika powodem kwarantanny

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Największe miasto stanu Floryda zamknięte dla kobiet w ciąży. To pokłosie zdiagnozowania 10 kolejnych zachorowań na wirus Zika. Chorzy zostali prawdopodobnie zarażeni przez moskity żyjące w rejonie Wynwood.

Gubernator stanu Floryda Rick Scott zdecydował o postawieniu miejscowych służb sanitarnych w stan gotowości, by mogły zapobiec rozprzestrzenianiu się nowej fali choroby. Ostrzegł również ciężarne lub planujące zajście w ciążę kobiety, by unikały przebywania w północnych częściach Miami. – Służby sanitarne naszego stanu są nauczone radzić sobie z wirusami przenoszonymi przez moskity. Zachęcam wszystkich do stosowania takich środków ostrożności jak filtrowanie wody czy sprej na owady – podkreślił Scott. W sobotę brytyjska służba zdrowia wydała zalecenie dla kobiet spodziewających się dzieci, by wstrzymały się od podróży na Florydę.

Ciężarne znajdujące się w rejonie tego tropikalnego lasu od połowy czerwca są zobowiązane do badań, a te, które planują zajście w ciąże, powinny odczekać osiem tygodni po opuszczeniu objętego zagrożeniem terenu. Dotyczy to szczególnie kobiet, które przebywały w okolicy Wynwood w pierwszym lub drugim trymestrze ciąży (do 27 tygodnia życia płodu). Choroba, która przeważnie jest przenoszona przez moskity, może powodować defekty noworodków, takie jak syndrom małej głowy czy mikrocefalię.

W tej chwili zdiagnozowano cztery przypadki Ziki, które zostały z niemal stuprocentową pewnością spowodowane przez owady z Florydy. To pierwsze tego typu incydenty w Stanach Zjednoczonych, pozostali chorzy zarazili się bowiem wirusem w innych krajach. Epidemiolodzy podejrzewają, że 14 ostatnich przypadków zachorowań na Florydzie może pochodzić od insektów, które same zaraziły się Ziką od osób wracających z Karaibów czy krajów Ameryki Południowej. Wśród ostatnio zarażonych osób 12 to mężczyźni, a dwie to kobiety.

 

Maciej Deja AIP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520