HomeUSAMiami

Miami jest teraz epicentrum pandemii COVID-19?

Miami jest teraz epicentrum pandemii COVID-19?

Grupa ekspertów medycznych z Miami dołączyła do burmistrza hrabstwa Miami-Daje Carlos Gimenez podczas konferencji prasowej Zoom w poniedziałek rano i wyjaśniła, że południowa Floryda jest w fatalnej sytuacji, jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się COVID-19.„Miami jest teraz epicentrum wirusa”, powiedziała dr Lilian M. Abbot, specjalista chorób zakaźnych na Uniwersytecie Miami w Systemie Zdrowia i Szef Profilaktyki Zakażeń w Jackson Helach System. „To, co widzieliśmy w Wuhan [Chiny] pięć miesięcy temu, teraz widzimy tutaj”.

Eksperci przemawiali kilka minut po tym, jak Floryda ogłosiła 12 624 nowych przypadków COVID-19 – dzień po tym, jak Floryda ustanowiła rekord dla dowolnego stanu z 15 300 nowymi przypadkami.

Eksperci podkreślili potrzebę ograniczenia dużych zgromadzeń ludzi w pomieszczeniach zamkniętych, a Gimenez powiedział, że najpilniejszą rzeczą, którą należy zrobić, jest przestrzeganie wytycznych bezpieczeństwa.

„Powodem [wzrostu zakażeń] jesteśmy my. Nie ma Bohema. Powodem jest my – powiedział. „Musimy zmienić nasze zachowanie. Nie. Jednym powodem jest nasze zachowanie. ”
JK

COMMENTS