HomeMiami

Miami Dade County oraz miasta Miami i Miami Beach przystępują do planu otwarcia

Miami Dade County oraz miasta Miami i Miami Beach przystępują do planu otwarcia

Faza pierwsza planu reaktywacji „Stand Up, Miami” dla tych przedsiębiorstw, które nie zaliczały się do tzw. „essential” weszła w życie w środę.

Zarządzenie następuje po tym, jak gubernator Ron DeSantis zatwierdził hrabstwo Miami-Dade do przyłączenia się do planu ponownego otwarcia stanu 18 maja, ale niektóre miasta w hrabstwie, w tym Miami, przyjmą wolniejsze podejście. Na przykład restauracje Miami nadal nie mogą obsługiwać klientów, ale nadal mogą realizować zamówienia na wynos i dostawy. W innych częściach hrabstwa i stanu restauracje ponownie otwierają się na klientów przy 25% do 50% pojemności.

Miasta Miami oraz Miami Beach za datę przystąpienia do planu otwarcia wyznaczyły 20 Maja – i już od dzisiaj współpracują w procesie otwierania lokalnego biznesu.

Miami zniosło również ogólnokrajowy porządek pobytu w domu, została zniesiona, nocna godzina policyjna i otworzono wiele parków miejskich. „Bardzo ważne jest, abyśmy zaczęli przywracać Miami do pracy i przywrócili naszą gospodarkę do dzialania, ale musimy to zrobić we właściwy sposób” – powiedział burmistrz Miami Francis Suarez w oświadczeniu. „COVID-19 nie zniknął, więc musimy nadal przestrzegać zasad, aby chronić nasze zdrowie.” Firmy, które mogły się ponownie otworzyć to biura, centra handlowe, sklepy, mariny i firmy zajmujące się pielęgnacją ciała. Nie wolno jeszcze otwierać barów, siłowni, centrów fitness, miejsc rozrywki, kasyn, firm masażu i salonów tatuażu. W miastach będzie obowiązywać szereg nowych zasad dotyczących otwieranych firm.

W sklepach detalicznych należy zawsze nosić nakrycia twarzy. Dozowniki lub środki dezynfekujące do rąk powinny być dostępne przy wejściach i we wspólnych pomieszczeniach. Kolejki klientów w kasach powinny być rozmieszczone za pomocą znaczników podłogowych (co 6 stóp). Przymierzalnie powinny pozostać zamknięte. Obłożenie będzie ograniczone do 50 procent zajętości centrum handlowego / sklepu.

Upewnij się, że jest jeden punkt wejścia (wyjścia nie powinny być zablokowane ani zablokowane). Znaki powinny być umieszczone na zewnątrz i wewnątrz wind, aby ograniczyć pojemność do 4 pasażerów, z wizualnymi znacznikami, na których pasażerowie mogą stać. Towary, w szczególności odzież, muszą zostać wyczyszczone przed obsługą przez klientów i zwrócone na półki lub regały ekspozycyjne. Uchwyty do wózków i koszy muszą być dezynfekowane między kolejnymi zastosowaniami. Usługi parkingowego są zabronione. Jednokierunkowe ścieżki komunikacyjne wewnątrz sklepów powinny być oznaczone strzałkami w punktach wejścia i wyjścia. Oznakowanie CDC będzie umieszczane w miejscach, w których odbywa sie handel towarami, podkreślając środki mające na celu „powstrzymanie rozprzestrzeniania się zarazków” (CDC) i ponoszenie odpowiedzialności społecznej na temat np. higieny osobistej. Sklepy / centra handlowe powinny zamieścić kontaktowy adres e-mail i / lub numer telefonu dla klientów. W metropolii Miami obowiązują bardziej restrykcyjne zasady dotyczące firm zajmujących się pielęgnacją ciała, takich jak salony, spa i zakłady fryzjerskie, w których pracownicy i klienci zazwyczaj zbliżają się do siebie.

„Teraz nie czas zapomnieć o żadnym z tych wytycznych” – powiedział Gelber. „Niezwykle ważne jest, aby pamiętać je teraz. Nie chcemy tego źle przestrzegac”. Burmistrz Miami Francis Suarez powiedział, że miasto ma grupę ambasadorów, którzy mogą zgłaszać przypadki nieprzestrzegania zasad policji, straży pożarnej i egzekwowaniu przepisów. Burmistrz Suarez powiedział, że początkowym celem jest edukacja. Pomimo tych zmian zachęca się osoby z wcześniej istniejącymi schorzeniami, które zwiększają ryzyko zarażenia się COVID-19 do pozostania w domach.

„Nie mogę się doczekać, aby ponownie powitać naszych klientów” – powiedziała Fiorella Blanco, jedna z właścicieli Fratelli Milano w centrum Miami.

JK

COMMENTS