HomeMiami

Miami Beach ponownie zamyka park South Pointe

Miami Beach ponownie zamyka park South Pointe

Łamanie nakazu noszenia maseczki przez odwiedzających Miami Beach doprowadziło do ponownego zamknięcia jednego z najpopularniejszych parków – South Pointe Park.

Floryda przystąpiła do programu wychodzenia z pandemii koronawirusa, który zakłada ponowne otwarcie parków i plaży. Warunkiem, który został narzucony na mieszkańców i turystów odwiedzających ten słoneczny stan jest nakaz noszenia maseczki ochronnej lub zakrywania ust i nosa. Nakaz obowiązuje wszystkich powyżej 2 roku życia, z wyjątkiem osób, które mają problemy z oddychaniem i intensywnie uprawiających sport. Pierwszy weekend po otwarciu sprawił, że tłumy osób pojawiły się na plażach i w parkach. Nie wszyscy potraktowali nakaz gubernatora poważnie, czego konsekwencją jest między innymi ponowne zamknięcie South Pointe Park w Miami Beach.

Osoby, które pojawiły się w parku nie tylko nie nosiły masek ochronnych, ale także nie stosowały się do nakazu zachowania bezpiecznej odległości od siebie. W czasie tych 5 dni, kiedy park był otwarty osoby pilnujące porządku wystosowały 8,880 ustnych upomnień wobec osób niestosujących się do nakazów. Najgorsza sytuacja miała miejsce w sobotę i niedzielę, kiedy to w parku pojawiły się tłumy dobrze bawiących się ludzi bez maseczek. W rezultacie burmistrz Miami-Dade, Carlos Gimenez zdecydował się na ponowne zamknięcie parku.

MS

COMMENTS