"> Miał komentować na Facebooku działalność Róży Thun słowami „Szmatę na stos”. Może teraz słono zapłacić - wiadomosci.com

Miał komentować na Facebooku działalność Róży Thun słowami „Szmatę na stos”. Może teraz słono zapłacić

Miał komentować na Facebooku działalność Róży Thun słowami „Szmatę na stos”. Może teraz słono zapłacić

39-letni Tomasz B. miał komentować na Facebooku działalność Róży Thun słowami „Szmatę na stos”. Za ten komentarz może teraz słono zapłacić. Prokuratura Okręgowa Kraków–Krowodrza oskarża go o publiczne nawoływanie do przemocy wobec Róży Thun, europosłanki Platformy Obywatelskiej.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Krowodrza skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi B., lat 39, oskarżonemu o publiczne nawoływanie 5 stycznia 2018 roku za pomocą serwisu społecznościowego do stosowania wobec posła do Europarlamentu przemocy ze względu na przynależność polityczną oraz zabójstwa posła z tego samego powodu, poprzez zamieszczenie pod filmem nawołującym do tych czynów komentarza; tj. o przestępstwo z art. 119§1 kk w zw. z art. 126a kk i art. 255§2 kk w zw. z art. 11§2 kk.

 

Postępowanie toczyło się z zawiadomienia jednej z partii politycznych oraz przedstawicieli samej pokrzywdzonej. Na podstawie informacji z portalu Facebook.com uzyskano numer identyfikacyjny osoby logującej się a następnie od operatora uzyskano dane tej osoby. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Tomasz B. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Nie był on karany sądownie. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 COMMENTS

WORDPRESS: 0