HomeUncategorized

Mia Incledon z Florydy – wybrana krolową 81. Balu Amarantowego w Chicago. 

CHICAGO: (In. wł.)  Mia Incledon z Fort Myers, wybrana Krolowa 81. Balu Amarantowego, który odbył sie w Hotelu Hilton & Towers w Chicago w sobotę, 7 marca, 2020 roku. W tym prestiżowym wydarzeniu uczestniczyło ponad 400 gości. 

Ojcowie i córki przygotowują się przez 8 tygodni do wykonania narodowych tańców i innych elementów Balu. Dla Mia i jej taty oznaczało to podróżowanie co tydzień z Florydy do Chicago przez dwa miesiące i potem będą podróżować przez co najmniej rok, żeby reprezentować rozliczne obowiązki jako Królowa.

Mama Mia była Królową Balu Amarantowego w latach 80.tych. Z sukcesu Mia była niezwykle dumna jej babcia – Kosarzecki. Ojciec królowej zapowiedział  wyjazd do Polski z dziećmi, aby im lepiej przybliżyć Polskę i aby mogły poprawić znajomość języka olskiego.

Białe suknie i kolory w ubiorze to tegoroczne panny a czerwone kolory z poprzedniego roku. To także symbole kolorów narodowych Polski.

Organizatorem Balu Amarantowego jest Legion Młodych Polek. W tym roku zorganizowano Bal po raz 81.

Udział w balu może zgłosić każda dziewczyna, która ma 16 lat niezależnie od poglądów i zasobów Królowa zostaje ta , która zbierze najwiecej pieniędzy. Szlachetny cel, piekna tradycja, elegancja, połaczona z pielęgnowaniem patriotyzmu. To co warto podkreślić, to umiejętna współpraca doświadczonych działaczek Legionu z młodymi profesjonalistami.

W tym roku Mistrzem Ceremoniii był Frank Spula oraz Kathy Lesny Evans, Prezes Legionu Młodych Polek.

Legion Młodych Polek to znana i ceniona organizacja filantropijna założona w 1939 roku w Chicago. Została założona w czasie II wojny światowej, aby nieść pomoc Polakom dotkniętym wojną.

Legion wspomaga cele charytatywne organizacji polonijnych, a także tych działających na rzecz rodaków w kraju ojczystym i innych będących w potrzebie. Udziela pomocy w dziedzinie kultury, nauki i edukacji i niesie doraźną pomoc w czasie katastrof. Głównym sposobem zbierania funduszy na działalność dobroczynną Legionu jest organizowanie prestiżowego Balu Amarantowego.

Gratulacje dla wszystkich Debiutantek, ich rodzin. Powodzenia w reprezentowaniu Polonii.

 

 

Tekst i zdjecia @ Andrzej Mikołajczyk

COMMENTS