15 C
Chicago
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Mężczyznom nie wolno rozkraczać się w komunikacji miejskiej. Jest oficjalny zakaz

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Manspreading, czyli rozkraczanie się mężczyzn w komunikacji miejskiej, został właśnie objęty oficjalnym zakazem w Madrycie. To efekt petycji, pod którą podpisało się jedenaście i pół tysiąca mieszkańców miasta.

Manspreading został zdefiniowany jako siedzenie w taki sposób, by rozłożone nogi zajmowały część sąsiednich miejsc, i oficjalnie dołączył do palenia papierosów i innych czynności, które są zakazane w madryckiej komunikacji miejskiej. W petycji, podpisanej przez 11,5 tysiąca osób, pojawiły się między innymi takie słowa: „We wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej znajdują się naklejki informujące o tym, że należy ustępować miejsca kobietom w ciąży, osobom starszym i niepełnosprawnym, ale nikt nie porusza tematu, który dotyczy każdego z nas codziennie: manspreadingu”.

– To kwestia egoizmu, nie wygody – przekonują zwolennicy takiego rozwiązania. Przeciwnicy wskazują na pewne istotne różnice anatomiczne w budowie kobiet i mężczyzn, podkreślając, że problem jest nie do przeskoczenia, przekonują też, że znacznie poważniejszym problemem jest (znów anglojęzyczny termin) shebagging, czyli kobiety, które zajmują miejsce obok siebie torebką. Czy faktycznie taki zakaz cokolwiek zmieni – trudno przewidywać, bo oba problemy można by zapewne rozwiązać rozmową, a nie odgórnym zakazem.

red. (aip)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520