HomePOLSKA

Mężczyzna który zaatakował b. prezydenta Siedlec usłyszał zarzuty

Mężczyzna który zaatakował b. prezydenta Siedlec usłyszał zarzuty

Jeszcze dziś do sądu zostanie skierowany wniosek o tymczasowe aresztowanie Dejana S., który wczoraj miał zaatakować nożem byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego. Mężczyzna usłyszał zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Siedlcach. 

Rzecznik prokuratury Krystyna Gołąbek powiedziała, że mężczyzna odpowie za usiłowanie zabójstwa i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zaznaczyła, że z relacji Wojciecha Kudelskiego wynika, iż rozpoznał w Dejanie S. osobę, która raniła go nożem.
Krystyna Gołąbek powiedziała, że są też inne dowody, które mogą wskazywać na winę Dejana S. Prokurator gromadząc materiał dowodowy, przeszukał pomieszczenia zajmowane przez Dejana S. i znalazł nóż, który prawdopodobnie był tym, którym posłużył sie podczas ataku na byłego prezydenta Siedlec. Zabezpieczono także komputer i telefon podejrzanego. Prokuratura potwierdziła również, że mężczyzna leczył się psychiatrycznie.
Wczoraj rano w centrum Siedlec Wojciech Kudelski został zaatakowany nożem. Przeszedł operację ratującą życie, przebywa w szpitalu. Jego stan jest stabilny – z sali pooperacyjnej został przewieziony na oddział chirurgii ogólnej i naczyniowej, gdzie złożył zeznania w sprawie ataku.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wczśn./dwi/kj

COMMENTS