HomeChicago

,,Mężczyzna Idealny” na 5. urodziny Sceny Polonia

,,Mężczyzna Idealny” na 5. urodziny Sceny Polonia

Drodzy Widzowie w imieniu teatru Scena Polonia pragnę Wam wszystkim gorąco podziękować! Ostatni weekend czerwca postanowiliście świętować wraz z Nami. Drugi z 5-ciu urodzinowych spektakli pt.,, Mężczyzna Idealny”, który powstał na podstawie komedii Johna von Dufella, a wystawiony na deskach Teatru Chopina, przyjęty został niezwykle entuzjastycznie.

Przez dwa dni przepełniony po brzegi teatr, wypełniały salwy śmiechu i gromkie brawa. To najpiękniejszy prezent jaki mogliśmy otrzymać od Państwa. Doborowa obsada w składzie: Julitta Mroczkowska, Elżbieta Kochanowska-Michalik, Edyta Łuckoś, Grzegorz Chiliński, w reżyserii Kingi Modjeskiej, wzruszała, i bawiła do łez.

Głównym celem Sceny Polonia jest promowanie kultury polskiej poza granicami kraju, poprzez teatr – syntezę wszystkich sztuk. W naszym repertuarze w przeciągu ostatnich 5 lat, znalazło się wiele wybitnych dzieł m.in: ,,Wesele” S. Wyspiańskiego, ,,Pastorałka” L. Schillera, fragmenty ,,Betlejem Polskiego” L. Rydla, oraz pozycje literatury dziecięcej m.in. ,,Pinokio” C. Collodiego, ,,Alicja w krainie czarów” L. Carrolla, czy ,,Królowa Śniegu” H. Ch. Andersena. Do niezwykle istotnych wydarzeń teatru, było wejście na rynek amerykański musicalem ,,Alice in Wonderland” w 2016 roku. Promowanie kultury i tradycji polskiej w Ameryce poczytujemy sobie za honor i powinność, a poprzez teatr, chcemy wzmacniać tożsamość Polonii amerykańskiej, łączyć pokolenia. Budujemy ten teatr dla Państwa, i mamy nadzieję, że nie zawiedziemy Waszych oczekiwań.

Tych wszystkich, którzy nie widzieli komedii pt. ,,Mężczyzna Idealny” zapraszam na powtórkę we wrześniu, a chętnych do współpracy sponsorów, przyjaciół sztuki i teatru o kontakt już dziś. Bez wsparcia finansowego firm, oraz osób prywatnych, projekty Teatru Scena Polonia, pozostaną jedynie w sferze planów i marzeń, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w ich urzeczywistnieniu! Ufam, iż współpraca z Teatrem Scena Polonia, przyczyni się do pozytywnego budowania wizerunku każdej firmy, oraz doskonale wpisze, w strategię marketingową placówki, promując w ten sposób polską kulturę i jej tradycje!

Do zobaczenia w teatrze, który uczy, bawi, i wychowuje!
Kinga Modjeska

COMMENTS