Metallica zagrała w Warszawie. Przygotowali świetną niespodziankę dla polskich fanów

Metallica zagrała w Warszawie. Przygotowali świetną niespodziankę dla polskich fanów

Kultowy już zespół Metallica koncertuje w naszej części Europy, ściągają na stadiony setki tysięcy fanów. W środę miłośnicy mocniejszego uderzenia spotkali się na PGE Narodowym, a Metallica tradycyjnie już wykonała cover utworu ważnego dla publiczności w danym kraju.

 

Rok temu w Krakowie wykonali “Wehikuł czasu” z repertuaru Dżemu, tym razem też bardzo postarali się dla polskich fanów. Przygotowali “Sen o Warszawie” Czesława Niemena. Nie mogli lepiej trafić z utworem dla polskiej publiczności w stolicy!

 

Przed koncertami Metallicy w ramach trasy „WorldWired Tour” fani głowią się co tym razem przygotują ich ulubieńcy. Na ostatnim, niedzielnym koncercie w Pradze Metallica wykonała cover „Jožin z bažin” grupy Banjo Band. Tym razem dla fanów nie było to wielkim zaskoczeniem, bo podobny repertuar przygotowano na poprzedni koncert.

 

Dodatkowo, podczas wykonywania Jožina w tym roku gitarzysta miał problemy techniczne. Sytuacją uratowała publika. Polscy fani zastanawiali się czy amerykanie znów zagrają Dżem, czy może przygotowali coś nowego. Muzycy zdecydowanie zaskoczyli swoich polskich fanów swoim wyborem. Posłuchajcie Czesława Niemiena – Sen o Warszawie w wykonaniu Metallicy!

 

W innych krajach Metallica, poza swoim bogatym repertuarem przebojów, także stawia na covery dla publiczności. Na występie w Budapeszcie Rob Trujillo zaśpiewał po węgiersku utwór „A Legjobb Méreg” z repertuaru rockowej grupy Tankcsapda. Na koncertach w Stuttgarcie grupa zagrała utwory Drafiego Deutschera i Petera Schillinga, a w Szwajcarii wykonała cover Celtic Frost.

 

JEW aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0