Metallica zagrała w Krakowie “Wehikuł Czasu” i wsparła Bank Żywności

Metallica zagrała w Krakowie “Wehikuł Czasu” i wsparła Bank Żywności

W sobotni wieczór najgorętszym miejscem w Krakowie stała się Tauron Arena. Wypełnili ją fani zespołu Metallica, którzy przyjechali z całego kraju po to, aby wysłuchać największych przebojów tej legendarnej formacji. Jedno jest pewne – żaden z miłośników mocniejszych brzmień nie był zawiedziony!

Członkowie zespołu nie tylko dali popis swoich umiejętności, ale także zaskoczyli polskich fanów. Oprócz znanych i uwielbianych utworów, muzycy zagrali bowiem również utwór “Wehikuł Czasu” zespołu Dżem. Rodzimy akcent wywołał szeroki aplauz wśród zebranej publiczności. To nie pierwszy taki gest dla fanów w wykonaniu zespołu Metallica. Na jednym z wcześniejszych koncertów czescy fani zespołu mieli okazję usłyszeć Jozina z Bazin.

Metallica to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych świata. Zadebiutował on w 1981 roku, tworząc wraz z grupami Slayer i Megadeth pierwszą falę thrash metalu, wywodzącego się z Los Angeles i San Franciso. Taką muzykę zawierały trzy pierwsze albumy formacji, z których największym sukcesem okazał się trzeci – “Master Of Puppets”. Kiedy moda na thrash metal opadła pod koniec lat 80., grupa zwróciła się ku bardziej tradycyjnie pojmowanemu heavy metalowi. Efektem tego okazał się słynny “The Black Album” z 1991 roku, który w samym USA kupiło 15 milionów fanów. Płyta uczyniła z Metalliki gwiazdę na światową skalę. Potem losy zespołu były zmienne. Jedne płyty chwalono, inne ganiono.
Podczas pobytu w Krakowie zespół Metallica wsparł Federację Polskich Banków Żywności – organizację, która ratuje dobre jedzenie przed zmarnowaniem i zapewnia pomoc żywnościową potrzebującym w całej Polsce. Muzycy przekazali czek na kwotę 80 tys. zł i rozmawiali z przedstawicielami o działalności organizacji.

 

Andrzej Banaś/aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0