Metallica na Stadionie Śląskim? Grupa ogłosiła powrót w przyszłym roku na duże areny

Metallica na Stadionie Śląskim? Grupa ogłosiła powrót w przyszłym roku na duże areny

Grupa Metallica zapowiedziała, że wraca z koncertami na dużych stadionach. Po zakończonym właśnie halowym tournee, w przyszłym roku weterani thrash metalu chcą znów występować na największych arenach w Europie. Czy to oznacza, że po 10 latach Metallica na Stadionie Śląskim zagra ponownie przed śląską publicznością?

“Jedziemy do domu na wakacje, ale wrócimy. Czekajcie we wrześniu na informacje dotyczące naszego powrotu w maju 2019 roku” – zapowiedziała Metallica na swojej oficjalnej stronie, zaznaczając, że podczas przyszłorocznej trasy grać będzie tylko na stadionach, zaś tournee potrwa do sierpnia 2019 r. Jakie szanse na sprowadzenie Metalliki w przyszłym roku ma Stadion Śląski? Z całą pewnością będzie rozważany – nie tylko przez swoją wielkość i akustykę, ale i dobre wspomnienia muzyków zespołu, którzy przed laty grali na Śląsku bardzo często.

 

Przypomnijmy, że zabiegano o to jeszcze przed zakończeniem remontu obiektu. Dziś wiadomo tylko tyle, że władze stadionu życzyłyby sobie występu gwiazdy tej rangi i że w przyszłorocznym kalendarzu mają już kilka zarezerwowanych terminów. – Na razie to wstępne rezerwacje w czerwcu i w lipcu. Trudno mi powiedzieć, z kim rozmawiają firmy zewnętrzne, z którymi mamy podpisane umowy – mówi Krzysztof Klimosz, prezes Stadionu Śląskiego. – Metallica? Ja też czytałem to oświadczenie. Zapowiedzieli, że ogłoszą trasę we wrześniu? To poczekajmy do września – uśmiecha się Klimosz.

 

Przypomnijmy, że Metallica ostatni raz gościła w Polsce 28 kwietnia 2018, wówczas zespół dał koncert w krakowskiej Tauron Arenie. Smaczkiem tego wydarzenia było wykonanie przez Kirka Hammetta i Roberta Truillo numeru Wehikuł Czasu, śląskiego zespołu Dżem. [przycisk_galeria] Ale Polska nie była wyjątkiem, lokalne akcenty pojawiały się również w innych krajach podczas europejskiej części trasy Worldwired promującej najnowszy album grupy Hardwired… to Self Distraction. W Czechach Metallica zagrała np. Jozina z Bazin, a w Szwecji Dancing Queen Abby.

 

 

Marcin Zasada aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0