8.4 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Messi grał pół godziny i ustrzelił hattricka! Argentyna wygrywa grupę D

Reprezentacja Argentyny pokonała Panamę 5:0 w meczu drugiej kolejki w grupie D piłkarskiego Copa America. Wspaniały powrót po kontuzji zanotował Lionel Messi, który wszedł na boisko w 61. minucie, a i tak zdążył skompletować hattricka.

Zanim to jednak nastąpiło, to Albicelestes prowadzili ze znacznie niżej notowanym rywalem 1:0. Już w siódmej minucie gry do siatki Panamczyków trafił Nicolas Otamendi, który efektownym szczupakiem wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego Angela Di Marii.

Panama już od 31. minuty spotkania musiała grać w dziesiątkę, gdy za bezsensowną (uderzenie bez piłki ręką w twarz Gaitana) drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Anibal Godoy.

Faworyci do zdobycia tytułu na boiskach Stanów Zjednoczonych wrzucili drugi bieg już po pojawieniu się na placu gry gwiazdora Barcelony.

W 68. minucie skuteczny pressing Argentyńczyków przyniósł im drugiego gola. Wybijający piłkę obrońca Panamy trafił w twarz Gonzalo Higuaina, a piłka poleciała do ustawionego w polu karnym Messiego, który nie miał problemów z pokonaniem Jaime Penedo.

Na dwanaście minut przed końcem meczu było już 3:0, gdy Messi popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego.

W 87. minucie najlepszy piłkarz świata i pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki skompletował hattricka. Odbiór na połowie rywala Marcosa Rojo i podanie w pole karne do Messiego, który poradził sobie z jednym z obrońców i z kilkunastu metrów wpakował piłkę do siatki.

W ostatniej minucie wynik ustalił inny rezerwowy Sergio Aguero. Zaczęło się od pięknej centry z głębi pola Messiego, piłkę głową przed bramkę zgrał Marcos Rojo, a napastnik Manchesteru City tylko dopełnił formalności.

Argentyńczycy prowadzą w tabeli grupy D z kompletem punktów. Panama, która na inaugurację wygrała z Boliwią też 2:1, zajmuje 3. miejsce z dorobkiem 3 punktów.
Również 3 punkty mają piłkarze Chile, którzy w drugim meczu grupy D pokonali w Foxborough Boliwijczyków 2:1 (0:0). W 46. minucie Chile objęło prowadzenie po strzale Arturo Vidala, ale w 61. wyrównał Jhasmani Campos.
Vidal ustalił wynik meczu w 10. minucie doliczonego czasu, kiedy wykorzystał kontrowersyjny rzut karny.

W ostatniej serii spotkań Argentyna zagra z Boliwią, a Chile z Panamą. Do ćwierćfinałów awansują dwa najlepsze zespoły.

Argentyna – Panama 5:0

Bramki: Otamendi 7’, Messi 68’, 78’, 87’, Aguero 90’

Argentyna: Romero – Mercado, Funes Mori, Otamendi, Rojo – Banega, Mascherano, Augusto Fernandez (61’ Messi) – Di Maria (43’ Lamela), Higuain (74’ Aguero), Gaitan.

Panama: Penedo – Machado, Baloy, Henriquez, Miller – Cooper (76’ Arroyo), Godoy, Pimentel (20’ Camargo), Gomez, Quintero – Perez (75’ Tejada).

Żółte kartki: Mascherano, Augusto, Gaitan – Baloy, Henriquez, Godoy (x2), Cooper, Perez.

Czerwona kartka: Godoy (31’, Panama, za drugą żółtą)

Sędzia: Joel Aguilar (Salwador).