18 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Merkel jako pierwsza złożyła gratulacje nowemu i najmłodszemu w historii Austrii kanclerzowi

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kanclerz Niemiec pogratulowała Sebastianowi Kurzowi nominacji na kanclerza Austrii. Jak twierdzą niemieckie media, Angela Merkel jest pierwszym przywódcą, który złożył gratulacje nowemu i najmłodszemu w historii Austrii kanclerzowi.

Rzecznik prasowy rządu Steffen Seibert poinformował na Twitterze, że kanclerz Angela Merkel rozmawiała dziś telefonicznie z Sebastianem Kurzem. Merkel pogratulowała mu objęcia stanowiska kanclerza i zaprosiła go do Berlina.
Wcześniej Angela Merkel zapewniła, że będzie współpracować z nowym austriackim rządem. „Życzyłabym sobie dobrej współpracy z naszym austriackim sąsiadem. Naturalnie będziemy obserwować postępowanie austriackich władz. Ale już prezydent Austrii ze swojej strony pokazał, podobnie jak kanclerz Kurz, że ich zamiarem jest być aktywnym partnerem w Unii Europejskiej. Teraz więc oczekuję współpracy” – powiedziała.
W liście gratulacyjnym, który został umieszczony na stronach internetowych Urzędu Kanclerskiego, Merkel napisała, że Niemcy i Austria cechuje głęboka przyjaźń i wzajemne zaufanie. Dodała, że Europa pokłada w Austrii duże nadzieje w dzisiejszych trudnych czasach.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/em/kano

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520