HomePOLSKA

MEN pracuje nad realizacją porozumienia z oświatową „Solidarnością”, ZNP nadal nie jest skory do dołączenia się do porozumienia

MEN pracuje nad realizacją porozumienia z oświatową „Solidarnością”, ZNP nadal nie jest skory do dołączenia się do porozumienia

Minister edukacji Anna Zalewska powiedziała, że resort pracuje nad projektem realizującym porozumienie z oświatową „Solidarnością”. W niedzielę Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” podpisała z rządem porozumienie dotyczące m.in. podwyżek wynagrodzeń dla nauczycieli.

„Projekt – proszę państwa – realizując porozumienie przygotowuje zmiany, aby można było wypłacić przyspieszone podwyżki. Czyli owe 10 proc. we wrześniu, co da kwotę 15 proc. w 2019 roku. Zapisy, które zagwarantują 1000 złotych na start dla stażysty, zapisy, które skrócą awans zawodowy” – mówiła Anna Zalewska.
Minister edukacji kolejny raz zaapelowała do Związku Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych – które w niedzielę odrzuciły to porozumienie – o podpisanie go.
Porozumienie rządu z oświatową „Solidarnością” zakłada 15 proc. podwyżkę w tym roku, skrócenie stażu i dodatek 1000 zł na strat dla stażysty, stały dodatek za wychowawstwo w wysokości 300 złotych, zmianę w systemie oceniania nauczycieli i zmniejszenie biurokracji.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/K.Ingram&M.Szymczakowska/ap/kj

COMMENTS