"> MEN podsumował kończący się rok szkolny. Oczywiście optymistycznie… – wiadomosci.com

MEN podsumował kończący się rok szkolny. Oczywiście optymistycznie…

MEN podsumował kończący się rok szkolny. Oczywiście optymistycznie…

Wsparcie dla uczniów, rodziców i nauczycieli – tak ministerstwo edukacji narodowej podsumowało kończący się rok szkolny.

Minister Dariusz Piontkowski zwrócił uwagę, że do kolejnych szkół trafiły nowoczesne technologie, między innymi przez szerokopasmowy internet i program “aktywna tablica”. “W tym roku prawie 3 700 szkól otrzymało tego typu nowoczesne narzędzia. Często są to niewielkie szkoły wiejskie, dla których jest to skok technologiczny, ale dzięki temu dzieci mogą być uczone w znacznie efektywniejszy sposób. Przysłowiowa kreda i tablica to w wielu przypadkach już przeszłość, bo zastępują je narzędzia technologiczne”, mówił w trakcie konferencji prasowej minister edukacji.
Dariusz Piontkowski zwrócił też uwagę na program darmowych podręczników, na które w tym roku resort przeznaczył 280 milionów złotych. Najwięcej – 1,5 miliarda złotych kosztuje program “dobry start”, czyli 300 złotych dla każdego ucznia, które rodzice dostają pod koniec wakacji. “To pozwoli rodzicom bez poważnych obciążeń finansowych przygotować dziecko do nowego roku szkolnego”, dodał minister edukacji.
Wiceminister edukacji Marzena Machałek mówiła o dalszym rozwoju szkolnictwa zawodowego i technicznego. To wzrost liczy doradców zawodowych, obowiązkowy egzamin zawodowy od 2020 roku, a także większa współpraca szkół z pracodawcami. “Ustawowo zobowiązaliśmy szkoły do współpracy z pracodawcami. Szkoły od przyszłego roku, jeśli zaczynają kształcenie w nowym zawodzie, są zobowiązane do podpisania umowy z pracodawcą”, wyjaśniała Marzena Machałek.
Jutro wakacje rozpocznie prawie 5 milionów uczniów. Ponownie do szkół wrócą 2 września.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/M.Szymczakowska&K.Ingram/ap/dwCOMMENTS

WORDPRESS: 0