HomeMazowieckie

MEN: Będzie kontrola w warszawskim przedszkolu „Małe misie” za zaangażowanie w strajk kobiet

MEN: Będzie kontrola w warszawskim przedszkolu „Małe misie” za zaangażowanie w strajk kobiet

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało kontrolę w niepublicznym przedszkolu integracyjnym „Małe misie” na warszawskim Mokotowie. Dzisiaj na prośbę ministra edukacji Przemysława Czarnka mazowiecki kurator oświaty podjął interwencję w tej placówce. Chodzi o plakaty z symbolem protestu przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, które zawisły na budynku przedszkola. W mediach społecznościowych pojawiły się informacje, że na znak solidarności z protestującymi personel placówki był ubrany na czarno.

Rzecznika MEN Anna Ostrowska zapowiedziała, że kontrola zastanie przeprowadzona jutro w ramach nadzoru pedagogicznego. “Sprawdzone będzie między innymi to, czy dzisiaj w placówce był zapewniony właściwy nadzór dyrektora nad nauczycielami lub upoważnionej do tego osoby. Dziś dyrektor przedszkola był na urlopie” – powiedziała rzeczniczka. Kontrola będzie dotyczyła również bezpieczeństwa dzieci.

Po interwencji kuratora z placówki usunięto plakaty protestu, a pracownicy otrzymali zakaz prowadzenia akcji protestacyjnej na terenie placówki.

Rzeczniczka dodała, że sytuacja, która wydarzyła się w warszawskim przedszkolu nie powinna mieć miejsca.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/#Ingram/ w dyd

COMMENTS