"> MEN: 103 tysiące wolnych miejsc więcej niż absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych - wiadomosci.com

MEN: 103 tysiące wolnych miejsc więcej niż absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych

MEN: 103 tysiące wolnych miejsc więcej niż absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych

Jest ponad 103 tysiące wolnych miejsc więcej niż absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych – wynika z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szef resortu przedstawił dane dotyczące osób zakwalifikowanych do szkół średnich po pierwszym etapie rekrutacji. O miejsca w szkołach średnich w tym roku ubiega się 726 tysięcy absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych. Przygotowano dla nich ponad 830 tysięcy miejsc.

Dariusz Piontkowski poinformował, że po pierwszym etapie rekrutacji w Gdańsku jest prawie tysiąc wolnych miejsc, a w Krakowie- prawie 1400, w Białymstoku 1100.

Minister podkreślał, że listy zakwalifikowanych mogą się jeszcze zmienić, bo teraz każdy przyjęty musi jeszcze potwierdzić chęć nauki w danej szkole.

“Dopiero 25 lipca będziemy mieli pełną wiedzę na temat tego, ilu uczniów do poszczególnych szkół się zgłosiło. Może się okazać, że ci uczniowie, którzy na skutek elektronicznej rekrutacji zostali przypisani do poszczególnych szkół, ostatecznie wybiorą jeszcze inną szkołę na przykład poza Warszawą, albo poza systemem szkół samorządowych” – wyjaśniał minister.

W tym roku w rekrutacji do szkół średnich bierze udział podwójny rocznik – absolwenci gimnazjum i ośmioletniej podstawówki.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/K.Ingram&A.Jasik/jf/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0