13.9 C
Chicago
wtorek, 28 maja, 2024

Meksyk wysyla 100 strażaków na pomoc w Kalifornijskich Pożarach

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Meksyk wysłał 100 strażaków na pomoc w Kalifornijskich pożarach. Ta pomoc jest nie tylko nieoceniona dla przepracowanych strażaków, ale jest też niesamowitym gestem solidarności.

Ekipa 100 strażaków, została zebrana z 22 stanów na terenie meksyku. Ekipa zebrała się na terenie Guadalajary we wtorek, wsiadła w samolot i przybyła bezpośrednio na teren Kalifornii.

Meksykańczycy bezpiecznie wylądowali w San Bernardino International Airport w środę.

ABC7 Eyewitness News – „POMOCNA DŁOŃ: Meksyk wysyła 100 strażaków do Centralnej Kalifornii aby pomogli przy #SQFComplexFires, które spaliły ponad 144,708 akrów i wymusiły ewakuacje.”

Urząd ds. środowiska powiedział, że 5 ekip, po 20 strażaków każda, będzie pomagać przy pożarach wywołanych falą upałów, której towarzyszyły silne burze piorunowe.

Ich pierwszym zadaniem, będzie pomoc przy Castle Fire na terenie Kalifornijskiego Parku Sekwoj (Sequoia National Park).

United State Forest Service (USFS) współpracuje ściśle z Meksykiem w obszarze walk z pożarami od 1962r. USFS zapewniało treningi i pomoc dla meksykańczyków od 1983r.

„Jestem niezwykle podekscytowany z tej niezwykłej okazji do wizyty w bazie, w której trenowałem i stacjonowałem jako młody mężczyzna, oraz że mogę przywieźć ze sobą strażaków z Meksyku aby pomóc Kalifornii w walce z płomieniami” – komentuje Eduardo Cruz, dyrektor CONAFOR (Meksykańska Narodowa Komisja ds Lasów).

Cruz spędził 2 sezony na terenie Sequoia National Forest we wczesnym momencie swojej kariery.

Rząd Meksyku z wielką chęcią użyczył 100 strażaków, gdyż w 31 z 31 Meksykańskich stanów nie ma żadnych aktywnych pożarów lasów i terenów naturalnych.

 

 

PS

photo: twitter.com

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520