Medyczna marihuana w Polsce: Do aptek trafi susz z THC z Kanady

Medyczna marihuana w Polsce: Do aptek trafi susz z THC z Kanady

Medyczna marihuana za 4 tygodnie trafi do polskich aptek. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych wydał zgodę na import produktu leczniczego zawierające THC przez kanadyjską firmę Spectrum Cannabis.

Medyczna marihuana w Polsce ma się pojawić za około 4 tygodnie. Do aptek trafi produkt leczniczy kanadyjskiej firmy Spectrum Cannabis. O sprawie poinformowała na swoim Facebooku Anna Kalita, wdowa po zmarłym na glejaka polityka SLD Tomasza Kality, który do końca walczył o legalizację medycznej marihuany w Polsce.

 

– Tomeczku, to Twój sukces, Kochanie! Wygrałeś tę walkę!!! Pierwszy lek konopny został dziś dopuszczony do obrotu! Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych dał zielone światło kanadyjskiej firmie Spectrum Cannabis – napisała na Facebooku Anna Kalita. Dodaje, że produkt ma być dostępny za 3-4 tygodnie. – To wielki dzień dla setki tysięcy chorych ludzi w tym kraju – napisała.

 

Lek będzie sprzedawany w postaci suszu, a którego jeden gram ma kosztować, według szacunków, około 64 zł. Wiadomo też, że na razie lek nie będzie refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

 

red aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0