McDonald’s wprowadza MacCoina – własną monetę. Będzie można wymienić na Big Mac’a. Jak ją zdobyć w Polsce?

McDonald’s wprowadza MacCoina – własną monetę. Będzie można wymienić na Big Mac’a. Jak ją zdobyć w Polsce?

McDonald’s hucznie obchodzi 50. urodziny Big Maca. Były burgery za 5 złotych, teraz będzie MacCoin – okolicznościowa moneta, którą będzie można wymienić na Big Mac’a.

 

Big Mac ma pół wieku. W tym roku McDonald’s wyjątkowo hucznie obchodzi urodziny swojej najpopularniejszej kanapki. Zorganizował już promocję, w której Big Maca można było kupić za 5 złotych, teraz poszedł krok dalej – restauracja z okazji 50. urodzin burgera wypuściła specjalną monetę okolicznościową MacCoin. Nowa waluta bynajmniej nie będzie służyła tylko do schowania jej w klaserze bądź portfelu. Kursem MacCoina będzie BigMac, mianowicie posiadacz jednego MacCoina będzie mógł go wymienić na jedną kanapkę.

 

Jak zdobyć monetę McDonalda? W Stanach Zjednoczonych MacCoina dostanie się za kupno Big Maca. W praktyce więc będzie on odgrywał rolę kuponu. W Polsce zdobycie MacCoina będzie bardziej skomplikowane. Według informacji, jaką podał portal NOIZZ, choć restauracje w naszym kraju będą żetony przyjmowały, to będzie je można zdobyć jedynie w konkursie na Instagramie (na kanale @mamsmakanamaka).

 

Firma planuje rozprowadzić ponad 6.2 miliona MacCoinów. Ma się na nich pojawić 5 różnych wzorów, każdy z nich będzie odnosił się do danej dekady z Big Maciem. Moneta ma pojawić się łącznie w 50 krajach na całym świecie. Choć nazwa może kojarzyć się z BitCoinem, to obie “waluty” nie mają ze sobą wiele wspólnego.

 

MJ aip

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0