Mazurek na Twitterze: Jesteśmy zawsze gotowi do rozmowy z prezydentem

Mazurek na Twitterze: Jesteśmy zawsze gotowi do rozmowy z prezydentem

“Wśród senatorów zwyciężyło myślenie techniczne. Uwagi PKW mówiące m.in. o tym,że termin referendum może utrudnić lub uniemożliwić jego przeprowadzenie spowodowały, że wniosek PAD (prezydenta Andrzeja Dudy) nie zyskał akceptacji”- napisała na Twitterze rzeczniczka PiS Beta Mazurek.

 

W reakcji na odrzucenie przez Senat wniosku prezydenta ws. zgody na przeprowadzenie referendum o kierunkach zmian w konstytucji. Zarządzenia głosowania w dniach 10 i 11 listopada chciał prezydent Andrzej Duda. “Jesteśmy pełni szacunki do PAD i zawsze gotowi do rozmowy z nim”- napisała Beata Mazurek.

 

 

Prezydent Andrzej Duda postulował, by w referendum Polacy odpowiedzieli na 10 pytań. Dotyczyły one między innymi zmiany konstytucji, wzmocnienia referendów, określenia modelu sprawowania władzy i wyboru posłów czy konstytucyjnych gwarancji członkostwa Polski w NATO i Unii Europejskiej. W projekcie postanowienia o zarządzeniu referendum znalazły się też kwestie dotyczące zapisania w ustawie zasadniczej wsparcia dla rodzin, emerytalnych praw nabytych, lepszej ochrony rolnictwa i podziału administracyjnego państwa.

 

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)wczesn./Twitter/mile/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0