Mazowsze: Zabytkowej alei grozi wycinka. Zagrożonych jest 130 pięknych drzew

Mazowsze: Zabytkowej alei grozi wycinka. Zagrożonych jest 130 pięknych drzew

Zabytkowej alei lip z Sochaczewa do Żelazowej Woli grozi wycinka. Wszystko przez remont drogi wojewódzkiej nr 580. Radni rozpoczęli walkę o 130 drzew. 

Wycinką zagrożonych jest 130 pięknych drzew rosnących po obu stronach drogi wojewódzkiej nr 580, która łączy Sochaczew z Żelazową Wolą. Remontem drogi wojewódzkiej i związanymi z tym planami wycinki zaniepokojeni są radni Sejmiku Wojewódzkiego. Radny Krzysztof Strzałkowski zwrócił się nawet do Marszałka Województwa z prośbą o wyjaśnienia.

 

“Popieram opinie mieszkańców, którym nie są obojętne te wspaniałe drzewa, które pomimo złego stanu fizycznego dożyły nawet 180 lat, dochodzą do 20 metrów wysokości i mają 400 cm w obwodzie. Uważam, że te zabytkowe drzewa powinny być objęte leczeniem, a nie przeznaczone do likwidacji, gdyż są kłopotliwe i nie ułatwiają remontu projektodawcom” – podkreśla Krzysztof Strzałkowski, wiceprzewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

 

Burzą się również sami mieszkańcy. Powstała już nawet grupa obrońców alei lipowej, którzy planują dowieźć, że można pogodzić przebudowę drogi z ochroną środowiska.

 

 

aip

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  ZielonyJanek 8 miesięcy

  Bzdury!!! Może ktoś zapozna się z tematem zanim coś napisze. Rzetelność Państwa jest poniżej podstawowego dziennikarstwa.
  Drzewa zostały oznakowane w celach ewidencyjnych związanych min. z przeprowadzeniem przeglądu i badań ich stanu fitosanitarnego. Wiele z drzew jest po prostu martwych, które w każdej chwili mogą wyrządzić komuś krzywdę (gdzie tu zawarte w tytule “130 pięknych drzew” -zachęcam choćby do wirtualnego spaceru w googlach). Te martwe zostaną na pewno usunięte. Na reszcie zostaną przeprowadzone prace pielęgnacyjne.

 • comment-avatar
  Socha 8 miesięcy

  Gratuluje fotografii. Jeśli tak wyglądają droga wojewódzka z prawie 200 letnimi lipami, to szacun wielki. Nawet nie chciało Wam się zrobić realnych zdjęć, nie wspominając już o rzetelności informacji zawartej w treści.