Mazowsze: Ukrainiec z siekierą atakował ludzi. Usłyszał zarzuty. Jaka kara mu grozi?

Mazowsze: Ukrainiec z siekierą atakował ludzi. Usłyszał zarzuty. Jaka kara mu grozi?

Zarzuty podwójnego usiłowania zabójstwa, próby popełnienia rozboju, uszkodzenia ciała i gróźb karalnych usłyszał 35-letni obywatel Ukrainy, który w jednej z podwarszawskich miejscowości dopuszczał się ataków z siekierą w ręku. Za popełnione czyny grozi mu nawet najwyższy wymiar kary, jaki przewiduje polskie prawo – dożywotni pobyt w więzieniu. 

 

Zatrzymania niebezpiecznego Ukraińca dokonali policjanci z posterunku w Sobieniach Jeziorach. To właśnie tam 35-latek prawdopodobnie zaatakował siekierą trzech mężczyzn przesiadujących na skwerku przy ulicy Duży Rynek. Dwóch z nich obniosło obrażenia, trzeciemu udało się uciec. Na miejscu zdarzenia zjawili się funkcjonariusze policji, którzy obezwładnili i zatrzymali podejrzanego. Zabezpieczono także narzędzie zbrodni. Zatrzymany to 35-letni Andrij V. – obywatel Ukrainy.

 

Materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów podejrzanemu. Ukrainiec został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał, że odpowie za usiłowanie zabójstwa dwóch mężczyzn, usiłowanie popełnienia rozboju, uszkodzenie ciała, a także gróźb karalnych. Wyrok, jaki może spotkać Andrija V. to 25-letni lub dożywotni pobyt w więzieniu.

 

Konrad Dąbrowski aip

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0