HomeŚwiat

Matka porwanego 10-latka skontaktowała się z konsulatem w Brukseli

Matka porwanego 10-latka skontaktowała się z konsulatem w Brukseli

Matka porwanego 10-letniego Ibrahima skontaktowała się z polskim konsulatem w Brukseli – ustaliła brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Jej zdaniem ojciec, który porwał chłopca wczoraj wieczorem, wyjechał z nim do Belgii. Prokuratura w tym kraju nie otrzymała natomiast na razie żadnego zawiadomienia.

O rodzicielskie uprowadzenie podejrzany jest Azeddine Oudriss. Do zdarzenia doszło wczoraj w Gdyni. Obywatel Maroka, który ostatnio mieszkał w Belgii, zaatakował wieczorem swoją byłą partnerkę i porwał z ulicy 10-letniego syna Ibrahima Oudrissa. Pomorska policja opublikowała wizerunek mężczyzny i uruchomiła procedurę “Child Alert”.

*

Jeśli potwierdzą się informacje, że porwany 10-latek o imieniu Ibrahim, jest na terenie Belgii, Polska zwróci się do władz o pomoc w jego uwolnieniu. Poinformował o tym w Brukseli minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. “Na pewno wystąpimy zgodnie z prawem o dalsze prowadzenie tej sprawy, a w szczególności w tym wypadku, jeżeli to jest porwanie nielegalne o powrót chłopca do kraju” – powiedział dziennikarzom szef polskiej dyplomacji. O rodzicielskie uprowadzenie podejrzany jest Azeddine Oudriss. Do zdarzenia doszło wczoraj w Gdyni. Obywatel Maroka, który ostatnio mieszkał w Belgii. zaatakował wieczorem swoją byłą partnerkę i porwał z ulicy 10-letniego syna Ibrahima Oudriss’a. Pomorska Policja opublikowała wizerunek mężczyzny i uruchomiła procedurę “child alert”.

 

 


IAR/Beata Płomecka/Bruksela/kj

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Beata Płomecka&wcześm./Bruksela/hmCOMMENTS