Massachusetts zlikwiduje liczący ponad 100 lat zakaz aborcji?

Massachusetts zlikwiduje liczący ponad 100 lat zakaz aborcji?

Izba Reprezentantów stanu Massachusetts zamierza przeprowadzić głosowanie w sprawie eliminacji kilku przestarzałych praw, w tym liczącego ponad sto lat zakazu aborcji.

Spiker Robert DeLeo, członek Partii Demokratycznej, stwierdził w środę, że głosowanie odbędzie się przed zakończeniem bieżącej sesji, tj. przed 31 lipca. Podkreślił, że plany Izby mają związek ze “zmieniającą się dynamiką” w Sądzie Najwyższym Stanów Zjednoczonych.

Prezydent Donald Trump nominował na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha. To oznacza, że wyrok ze sprawy Roe v. Wade z 1973 roku, który stworzył ogólnokrajowe prawo do aborcji, może zostać osłabiony lub nawet anulowany.

Senat w Massachusetts już w styczniu zagłosował za eliminacją praw ustanowionych jeszcze przed wyrokiem we wspomnianej sprawie, w tym zakazu dostępu do środków antykoncepcyjnych, który dotyczył osób niezamężnych.

Charlie Baker, gubernator Massachusetts, podkreślał w przeszłości, że jest zwolennikiem prawa do aborcji.

(jj)

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0