HomePOLSKAZachodniopomorskie

Dwójka uczniów od 2 września nie może wejść do szkoły, bo nie noszą maseczek!

Dwójka uczniów od 2 września nie może wejść do szkoły, bo nie noszą maseczek!

Konflikt o maseczki w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku. Dwójka uczniów od 2 września nie może wejść do szkoły.

Dzieci nie są wpuszczane na teren szkoły, bo odmawiają założenia maseczki albo przyłbicy. Jak twierdzi ich matka, próby wejścia na lekcje kończyły się agresją ze strony obsługi placówki, a nawet uczniów. “Próbowali przychodzić pod szkołę, próbowali wejść do szkoły na lekcję. Przygotowani byli – mieli książki, zeszyty, ale nie byli wpuszczani” – mówi kobieta. “Zaczęła się agresja werbalna ze strony pań woźnych: że w żadnym wypadku, że kategorycznie, że jeżeli przyniosą zaświadczenie od lekarza i negatywny test na koronawirusa, wtedy zostaną wpuszczeni do szkoły. Jeden z uczniów go po prostu wypchnął z tej szkoły. Powiedział, żeby przestał się wydurniać, założył maseczkę i dał sobie spokój” – mówi matka uczniów.

Dyrektorka Zespołu Szkół Technicznych w Szczecinku uważa, że nie dochodziło do agresji. Zakaz wstępu do szkoły bez osłony ust i nosa tłumaczy wytycznymi, które obowiązują we wszystkich szkołach średnich na terenie powiatu.

“W myśl tych procedur, uczniowie… nikt w zasadzie nie może bez osłony nosa i ust przebywać na korytarzach szkolnych, czyli w tych częściach wspólnych, gdzie wystepuje bardzo duże zagęszczene” – tłumaczy dyrektorka. “Jeśli chodzi o nasze wewnętrzne przepisy i procedury, to nie zmienimy ich, bo co, jak się okaże, że ktoś zachoruje? Kto za to poniesie odpowiedzialność?” – pyta dyrektorka szkoły.

Uczniowie otrzymują na bieżąco materiały edukacyjne za pośrednictwem Internetu. Po interwencji ich matki Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty rozpoczęło kontrolę w szkole. Wicekurator potwierdził, że są prowadzone czynności kontrolne, jednak o ich przebiegu nie chce informować. Wyniki kontroli powinniśmy poznać w przyszłym tygodniu.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR) Mateusz Sienkiewicz Polskie Radio Koszalin/d mj/w Siekaj

COMMENTS