Maseczki ochronne to hit zakupowy ostatniego miesiąca. Tak boimy sie koronawirusa?

Maseczki ochronne to hit zakupowy ostatniego miesiąca. Tak boimy sie koronawirusa?

Maseczki ochronne to jeden z chętniej wyszukiwanych towarów na Allegro w ostatnim miesiącu – czytamy na tech.wp.pl.

Czytamy tam dalej, że tylko w zeszłym tygodniu wartość wszystkich transakcji związanych z produktem urosła do 1,86 mln zł. Wysoki popyt spowodowany jest obawą Polaków przed koronawirusem. “Maseczka ochronna”, “maseczka chirurgiczna” czy “maseczka antywirusowa” to – według tech.wp.pl. – od kilku tygodni jedne z najczęściej wyświetlanych haseł przez klientów serwisu Allegro.

 

Wzrost zainteresowania produktem ma niewątpliwy związek ze strachem przed rozprzestrzeniającym się na całym świecie wirusem z Wuhan.

 

Sprzedawcy bardzo szybko zaobserwowali rosnący trend i rozpoczęli handel specjalnymi pakietami, dodając nazwę “koronawirus” do tytułów akcji. Jak wynika z danych TradeWatch.pl, w ciągu ostatniego miesiąca klienci Allegro kupili maski ochronne o wartości ponad 3,1 mln zł.

 

Wartość łącznych transakcji tylko w zeszłym tygodniu (od 3 lutego do 9 lutego 2020 r.) przekroczyła 1,8 miliona złotych. Dla porównania, wartość wszystkich tygodniowych transakcji w styczniu wynosiła niecałe 3,1 tysiąca złotych, a średnia wartość każdej z nich nie przekraczała 7 złotych. Obecnie wynosi ona 54 złote.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0