HomePOLSKA

Marszałek Witek czeka na rezygnację Mariana Banasia. Doczeka się…?

Marszałek Witek czeka na rezygnację Mariana Banasia. Doczeka się…?

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek powiedziała, że czeka na rezygnację prezesa NIK Mariana Banasia. Wczoraj wieczorem rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała, że dymisji Mariana Banasia oczekuje prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Elżbieta Witek poinformowała dziennikarzy w Sejmie, że taki wniosek dotąd nie wpłynął, ale nie było powiedziane, że ma się to stać akurat dzisiaj. Wcześniej prezes NIK wydał oświadczenie, z którego wynika, że rezygnować nie zamierza.

“Być może pan prezes zmieni zdanie, ja czekam, jeśli taka będzie jego wola” – powiedziała marszałek Sejmu. Pytana o “plan B”, o którym mówił w związku z prezesem NIK premier Mateusz Morawiecki Elżbieta Witek wyjaśniła, że chodzi o zmiany. ustawowe, które usuną istniejące luki prawne. Ustawa o NIK wymienia konkretne przypadki, w których prezes Izby przestaje pełnić swoją funkcję ale zdaniem marszałek Sejmu nie przewiduje akurat takiej sytuacji jak obecnie.

Elżbieta Witek podkreśliła, że klub będzie pracował nad zmianami legislacyjnymi, zgodnymi z Konstytucją i nie wymagającymi zmiany Konstytucji. Elżbieta Witek dodała, że nie zawsze podejmuje się właściwe decyzje, ale PiS zawsze stawia na wysokie standardy.

CBA złożyło dzisiaj zawiadomienie do prokuratury w sprawie oświadczeń majątkowych Mariana Banasia i stwierdzonych w nich nieprawidłowości. Marian Banaś wydał kolejne oświadczenie, w którym po raz kolejny zaprzeczył zarzutom dotyczącym jego majątku i pozytywnie ocenił to, że jego sprawą skrupulatnie zajmie się prokuratura i ewentualnie sąd.

IAR/I.Szczęsna/kwi/mt

COMMENTS