HomePOLSKAPILNE

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki pozwał dziennikarzy i szefów tvp.info i “Gazety Polskiej”. Chodzi o oskarżenia dotyczące łapówek

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki pozwał dziennikarzy i szefów tvp.info i “Gazety Polskiej”. Chodzi o oskarżenia dotyczące łapówek

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (Koalicja Obywatelska) pozwał dziennikarzy mediów publicznych, m.in. Samuela Pereirę oraz redaktora naczelnego “Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza. Pozwani od kilku tygodni sugerują, że Grodzki będąc lekarzem jednego ze szczecińskich szpitali przyjmował łapówki. Marszałek zaprzecza, będzie walczył o dobre imię w sądzie.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki miał złożyć prywatne akty oskarżenia przeciwko redaktorowi naczelnemu “Gazety Polskiej” Tomaszowi Sakiewiczowi, reporterowi Radia Szczecin Tomaszowi Duklanowskiemu oraz szefowi portalu tvp.info Samuelowi Pereirze. Mecenas Jacek Dubois przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl, że “w kolejce czekają kolejne pozwy”.

 

Dodał, że każdy dzień przynosi nowe sprawy i nie wykluczają pozwania Telewizji Polskiej, ale “na razie musi jeszcze poczekać”. Zarówno “GP”, TVP jak i Polskie Radio od kilku tygodni praktycznie każdego dnia informują o oskarżeniach pod adresem Tomasza Grodzkiego, przywołują m.in. relacje byłych pacjentów. Politycy PiS domagają się dymisji Grodzkiego z funkcji marszałka Senatu. Szef portalu tvp.info przyznał w poniedziałek na Twitterze, że dotychczas nie otrzymał pozwu.

 

W jednym z ostatnich numerów „Gazety Polskiej” dodatkiem była koperta i specjalna replika banknotu z wizerunkiem marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.”GP” zachęcała do wysyłania banknotu Grodzkiemu.

 

CBA poszukuje pacjentów, którzy wręczali łapówki w szpitalu w Szczecinie Zdunowie w którym pracuje marszałek Senatu Tomasz Grodzki. “W związku z toczącym się postępowaniem CBA informuje osoby, które dały się uwikłać w ten proceder i wręczyły korzyść majątkową mają możliwości skorzystania z tzw. klauzuli niekaralności”.

 

aip

COMMENTS