21.7 C
Chicago
piątek, 14 czerwca, 2024

Marsz dla Życia i Rodziny 2019, Warszawa. Protest przeciwko „demoralizującej seksedukacji”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

„Nie pozwól na demoralizującą seks edukację w warszawskich szkołach”. Pod takim hasłem w niedzielę, 9 czerwca odbył się w Warszawie 14. Marsz dla Życia i Rodziny. Tuż przed godz. 12 uczestnicy marszu spotkali się przed pomnikiem Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Dalsza część artykułu poniżej. 

W warszawskim Marszu uczestniczyło niemal 10 tysięcy osób. Podczas wydarzenia postulowano m.in. odwołanie wprowadzenia edukacji seksualnej do szkół.

 

„Pod wspólnym sztandarem w trosce o życie i rodzinę na przełomie maja i czerwca maszeruje ponad 130 miast. To ponad 200 tys. osób” – zaznaczył otwierając tegoroczny Marsz Kamil Zwierz, prezes Fundacji Centrum Życia i Rodziny.

 

Nawiązując do hasła przesłania tegorocznego marszu, mówił: „W tym roku Marsze dla Życia i Rodziny poświęcone są problemowi edukacji seksualnej, zagrażającej prawidłowemu rozwojowi dzieci i młodzieży oraz podważającej pierwszeństwo wychowawcze rodziców, czemu musimy się wyraźnie sprzeciwić”. Poza licznymi rodzinami z dziećmi, uczestnikami wydarzenia byli również eksperci w dziedzinie programów wychowawczych oraz przedstawiciele organizacji rodzicielskich z krajów Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. Uczestnicy marszu przeszli z Krakowskiego Przedmieścia na Plac Bankowy, pod stołeczny ratusz. Uczestnicy marszu z przyklejonymi do ubrań naklejkami „Brońmy dzieci” nieśli transparenty i plansze wzywające do sprzeciwieniu się seksualizacji dzieci w szkołach i przedszkolach, ochrony życia od chwili poczęcia oraz plakaty akcentujące, że małżeństwo to związek oparty na małżeństwie kobiety i mężczyzny. Maszerujący uczestnicy nieśli 100 metrową biało-czerwoną flagę; wielu uczestników, szczególnie tych najmłodszych, trzymało kolorowe balony. „Marsze dla Życia i Rodziny są publiczną manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego na każdym etapie jego rozwoju. Uczestników Marszów łączy przekonanie, że wartości te stanowią fundament ładu społecznego”. – piszą inicjatorzy wydarzenia. W tym roku organizatorzy i uczestnicy chcą wyrazić swój sprzeciw wobec „demoralizującej seks edukacji” dzieci i młodzieży. Ich zdaniem zagraża ona prawidłowemu rozwojowi oraz podważa pierwszeństwo wychowawcze rodziców.

 

baw/kd (aip)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520