Marsz Biało-Czerwony będzie otwierało wojsko

Marsz Biało-Czerwony będzie otwierało wojsko

Niedzielny Biało-Czerwony Marsz będzie otwierało wojsko. Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej, w kolumnie będą maszerować kompania reprezentacyjna Wojska Polskiego, orkiestra i żołnierze wszystkich formacji niosący symboliczne 100 biało-czerwonych flag.

Polskie Siły Zbrojne będzie reprezentować także kilkadziesiąt pojazdów wojskowych. Pojawią się m.in Rosomak, Rak i Langusta, czyli – transporter opancerzony, samobieżny moździerz i wyrzutnia rakietowa. Będzie można także zobaczyć zestaw przeciwlotniczy Poprad.

MON podkreśla w wydanym komunikacie, że biorące udział w Marszu kolumny wojskowe “nie mają zadań związanych z blokowaniem kogokolwiek czy utrudniania uczestniczenia w marszu”
Resort obrony zaznacza także, że za zapewnienie bezpieczeństwa podczas Marszu, zgodnie z kompetencjami odpowiada policja. 10 i 11 listopada w ochronie bezpieczeństwa i porządku publicznego będą ja wspierać żołnierze Żandarmerii Wojskowej. Ministerstwo przypomina, że Żandarmeria standardowo pomaga policji przy uroczystościach państwowych. Tak będzie także podczas obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Marsz Biało-Czerwony ma ruszyć w niedzielę o godzinie 15:00 z Ronda Dmowskiego. Uczestnicy mają przejść na błonia Stadionu Narodowego.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/MON i TT.MON & wcześn./jl/to/

COMMENTS

WORDPRESS: 0