-2.5 C
Chicago
sobota, 24 lutego, 2024

Marka Porsche rezygnuje z silników Diesla

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Porsche to pierwszy niemiecki producent samochodów, który postanowił zrezygnować z silników Diesla. Decyzję ogłosił dyrektor generalny marki, Oliver Blume.

 

– W przyszłości nie będzie już więcej silników Diesla wyprodukowanych przez Porsche – zapowiedział niemieckiej gazecie „Bild am Sonntag” Oliver Blume. Przyznał, że afera Dieselgate sprawiła marce wiele kłopotów. Przypomnijmy, że chodzi o proceder montowania w samochodach wytwarzanych przez koncern Volkswagena oprogramowania pozwalającego na manipulowanie wynikami testu czystości spalin. Z tego powodu Porsche definitywnie wycofuje ze swojej oferty samochody z silnikiem wysokoprężnym.

 

 

 

Właściciele, którzy posiadają Porsche z silnikiem wysokoprężnym, mogą spać spokojnie. Samochody będą w dalszym ciągu korzystały z sieci warsztatów obsługowych firmy i nie będzie problemów z częściami. Porsche to nie jedyna marka, która zdecydowała o rezygnacji z silników Diesla. Na podobną strategię postawiło m.in. Volvo oraz Toyota.

 

Marka zamierza skupiać się na samochodach sportowych wyposażonych w silniki benzynowe dużej mocy, samochodach z napędem hybrydowym, a od roku 2109 także pojazdach elektrycznych.

 

Udział samochodów z silnikami Diesla w ogólnej liczbie rejestracji samochodów osobowych w Unii Europejskiej, obniżył się z 45,2 proc. do 36,3 proc. w II kwartale 2018, w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego. Spadek ten został w dużym stopniu skompensowany przez wzrost popytu na samochody benzynowe (+19,8 proc), które stanowią obecnie prawie 57 proc. wszystkich nowych pojazdów osobowych sprzedawanych w UE – więcej o 7 punktów procentowych niż w II kwartale 2017 r.

 

 

 

AIP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520