HomeChicago

Marihuana rekreacyjna w Arlington Heights

Marihuana rekreacyjna w Arlington Heights

Radni Arlington Hts, miasteczka na północno-zachodnich przedmieściach Chicago unieważnili zakaz sprzedaży rekreacyjnej marihuany na terenie ich miasta.

Od 1 stycznia w Illinois powstają punkty – apteki, które legalnie zajmują się sprzedażą marihuany rekreacyjnej. Kolejki przed takimi aptekami są ogromne, a tym samym wysokie zyski dla stanu i poszczególnych miasteczek. W Arlington Hts do tej pory obowiązywał zakaz sprzedaży marihuany rekreacyjnej. Wczoraj radni miasteczka liczbą 7:1 znieśli ten zakaz i rozpoczęli rozmowy z jednym z przedstawicieli zajmujących się sprzedażą marihuany rekreacyjnej o powstaniu punktu jej sprzedaży. Jedyny głos na “NIE” oddał burmistrz miasteczka, Tom Hayes, który uważa, że sprzedaż marihuany rekreacyjnej osłabi wizerunek Arlington Hts. Radni, którzy brali udział w głosowaniu kierowali się jednak myślą o zyskach, jakie może wygenerować sprzedaż marihuany. Szacują, że w skali roku do kasy miasteczka może wpłynąć nawet $500,000.

Zanim jednak firma Verilife będzie mogła otworzyć kolejną swoją aptekę w Arlington Hts, decyzja musi zostać zatwierdzona przez zarząd miasteczka, który ma głosować nad tym projektem pod koniec sierpnia lub początkiem września.

COMMENTS