Margaret powalczy o występ w szwedzkiej Eurowizji

Margaret powalczy o występ w szwedzkiej Eurowizji

Polska piosenkarka Margaret wystąpi dziś w drugim koncercie szwedzkich preselekcji do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Po raz pierwszy w historii, o szansę reprezentowania Szwecji powalczy polska artystka.

Małgorzata Jamroży, znana jako Margaret, wykona piosenkę “In My Cabana” podczas wieczornego koncertu w Goeteborgu. Kompozycja została zaaranżowana i skomponowana przez czterech znanych szwedzkich muzyków i autorów. Zdaniem komentatorów muzycznych propozycja Margaret; skoczna i wpadająca w ucho, nie jest bez szans na sukces. Nasza piosenkarka, by dostać się do półfinału, będzie musiała pokonać sześciu konkurentów – między innymi zwycięzcę jednego z popularnych “talent show” oraz weterana szwedzkiej estrady.

Margaret ma związki ze Szwecją. Jak sama przyznaje, jej talent odkryła pewna szwedzka firma fonograficzna. W 2013 roku na Festiwalu Państw Bałtyckich w Karlshamn reprezentując Polskę zajęła drugie miejsce. Ma za sobą występy w kilku szwedzkich miastach i jest dobrze znana na tamtejszym rynku muzycznym. Do dzisiejszego koncertu została wyłoniona spośród ponad 3 tysięcy kandydatów.

Informacyjna Agencja Radiowa / Przemysław Gołyński/to/

Fot. podlasie24.pl

COMMENTS

WORDPRESS: 0