Marek Rudnicki nowym Prezesem Związku Lekarzy Polonijnych w Chicago

Marek Rudnicki nowym Prezesem Związku Lekarzy Polonijnych w Chicago

CHICAGO: (in. wł.) Dr. Marek Rudnicki, został wybrany nowym Prezesem Związku Lekarzy Polonijnych w Chicago, po wyborach, które odbyły się 15 kwietnia, b.r. Wybrano również nowy Zarząd ZLP.

Dr. Kornelia Krol dokonała podsumowania działalności Związku Lekarzy Polonijnych w czasie minionych 4. lat. Gratulujemy jej wielu osiągnięć.

Dr. Rudnicki to znany chirurg w Chicago, także i w Polsce. Zajmuje się szkoleniem lekarzy rezydentów we współpracy z Uniwersytetem Illinois. Jest bardzo sprawnym i efektywnym organizatorem.

Zainspirował wielu młodych Polaków do studiowania medycyny i stawiania sobie ambitnych planów akademickich.

Rudnicki jest również założycielem fundacji Amber Coalition, która ma na celu zapobieganie i prewencję chorób nowotworowych wśród kobiet.

Dr. Rudnicki był prezesem Światowej Organizacji Polskich Lekarzy.

Jednym z najnowszych projektów Dr. Rudnickiemu który promuje to wystawa o Mariii Curie Skłodowskiej, która była już prezentowana w budynku stanowym James Thompson Center i będzie prezentowana w wielu innych miejscach.

Miałem przyjemność uczestniczyć w spotkaniach roboczych przywódców organizacji polonijnych n/t obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości. Głos prof. Mara Rudnickiego, jego pomysły są niezwykle cenne.

Dr. Rudnicki to także miłosnik sportu, uprawia narciarstwo, tenis, to także doświadczony himalaista, który ma na swoim koncie kilka zdobytych największych szczytów świata.

Życzymy Dr. Markowi Rudnickiemu i nowemu Zarządowi Związku Lekarzy Polskich w Chicago owocnej działalności.

@ Andrzej Mikołajczyk
@ Zdjęcie: ZLPCOMMENTS

WORDPRESS: 0