HomePOLSKA

Marek Jakubiak: “Rząd zdradził Polaków. PiS nie szanuje historii Polski”

Marek Jakubiak: “Rząd zdradził Polaków. PiS nie szanuje historii Polski”

– Ja czuję się osobiście oszukany przez Morawieckiego. Rząd zdradził Polaków i wszystkich, którzy popierali tę ustawę – mówi Marek Jakubiak, poseł Kukiz’15 dla Agencji Informacyjnej Polska Press. W środę Sejm przegłosował nowelizację ustawy o IPN, która usuwa z niej sporne punkty, m.in. o odpowiedzialności karnej za obarczanie Polaków współodpowiedzialnością za Holokaust.

– Prawo i Sprawiedliwość zdradziło własnych wyborców oraz wszystkich, którzy popierali tę ustawę. Nie znam lepszego określenia dla całej tej sytuacji. Nie ma nic ważniejszego dla każdego narodu, jak szanowanie własnej historii i własnej godności. PiS zhańbił godność Polaków – powiedział Marek Jakubiak. Poseł Kukiz’15 dodał, że decyzja Prawa i Sprawiedliwości o nowelizacji ustawy nie ma najmniejszego sensu politycznego, ani ekonomicznego.

 

– W trakcie dyskusji nad tą ustwą wylano na nas wszystkie pomyje świata. Jaki jest więc teraz sens w przyznawaniu wszystkim tym ludziom racji, poprzez zmianę ustawy? Nie mieści mi się to w głowie. To nie ma najmniejszego sensu – ani politycznego, ani ekonomicznego – stwierdził.

 

Według Marka Jakubiaka, nowelizacja ustawy jest wynikiem nacisku lobbystów z różnych państw. – Oczywiście są tu grane jakieś lobby. Amerykańskie, czy izraelskie – to wszystko jedno. Z całą pewnością na tę decyzję rządu mają wpływ autorzy tez o współodpowiedzialności Polski za Holokaust, co jest porażającą wiadomością. Ja się czuję osobiście zdradzony przez Morawieckiego. W karierze pana premiera to jest bardzo newralgiczny punkt – powiedział poseł Jakubiak.

 

COMMENTS