"> Marek Jakubiak: “Rząd zdradził Polaków. PiS nie szanuje historii Polski” – wiadomosci.com

Marek Jakubiak: “Rząd zdradził Polaków. PiS nie szanuje historii Polski”

Marek Jakubiak: “Rząd zdradził Polaków. PiS nie szanuje historii Polski”

– Ja czuję się osobiście oszukany przez Morawieckiego. Rząd zdradził Polaków i wszystkich, którzy popierali tę ustawę – mówi Marek Jakubiak, poseł Kukiz’15 dla Agencji Informacyjnej Polska Press. W środę Sejm przegłosował nowelizację ustawy o IPN, która usuwa z niej sporne punkty, m.in. o odpowiedzialności karnej za obarczanie Polaków współodpowiedzialnością za Holokaust.

– Prawo i Sprawiedliwość zdradziło własnych wyborców oraz wszystkich, którzy popierali tę ustawę. Nie znam lepszego określenia dla całej tej sytuacji. Nie ma nic ważniejszego dla każdego narodu, jak szanowanie własnej historii i własnej godności. PiS zhańbił godność Polaków – powiedział Marek Jakubiak. Poseł Kukiz’15 dodał, że decyzja Prawa i Sprawiedliwości o nowelizacji ustawy nie ma najmniejszego sensu politycznego, ani ekonomicznego.

 

– W trakcie dyskusji nad tą ustwą wylano na nas wszystkie pomyje świata. Jaki jest więc teraz sens w przyznawaniu wszystkim tym ludziom racji, poprzez zmianę ustawy? Nie mieści mi się to w głowie. To nie ma najmniejszego sensu – ani politycznego, ani ekonomicznego – stwierdził.

 

Według Marka Jakubiaka, nowelizacja ustawy jest wynikiem nacisku lobbystów z różnych państw. – Oczywiście są tu grane jakieś lobby. Amerykańskie, czy izraelskie – to wszystko jedno. Z całą pewnością na tę decyzję rządu mają wpływ autorzy tez o współodpowiedzialności Polski za Holokaust, co jest porażającą wiadomością. Ja się czuję osobiście zdradzony przez Morawieckiego. W karierze pana premiera to jest bardzo newralgiczny punkt – powiedział poseł Jakubiak.

 COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Henryk 2 lata

    Na szacunek to trzeba zasłużyć a PO i PIS na to nie zasłużyli to partie są bez honoru. Jak by były wybory to któraś z tych partii zrobiłaby przekręt w wyborach? Czytam i słyszę, co ludzie mówią, że te partie nie powinny wygrać wyborów, bo to złodzieje i oszuści. Do Polaków niech się nie zwracają o opinie najlepiej niech jadą na naukę do Ameryki lub Izraela przekupne pachołki. Każde państwo pozbywa się Żydów tylko nie Polska i tak, dlatego tak nas szanują Żydzi i inne państwa i nie dziwiłby się jak by odszkodowania Żydom płacili do nieskończoności. Rząd jest dla Polaków, bo go wybierają a nie Polacy dla rządu i za oszustwa i kradzieże chcą szacunku to jak tak będą robić to się nigdy nie doczekają a prędzej wojny i obalenia takiego rządu złodziejskiego, co bardziej szanuje Żydów niż rodowitych Polaków, ale jeszcze się przewiozą na tej dobroci Żydowskiej. Jak im przyjdzie płacić dwa czy trzy razy za to samo, bo wymuszą a jak nie to będą do Polaków strzelać tak jak do Palestyńczyków to wtedy ochłoną tylko żeby nie było za późno? A na to się zanosi.