18.1 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

Mapy, strefy, organizacja ruchu – środa w Krakowie podczas ŚDM

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Światowe Dni Młodzieży kierowcy w Krakowie muszą liczyć się z zamknięciem ulic, ograniczeniami w ruchu oraz parkowaniu, czasowymi zmianami organizacji ruchu. Prezentujemy najważniejsze informacje dla kierowców, które będą obowiązywały w środę 27 lipca.

 

 

  • Obowiązywać będą strefy ograniczeń w ruchu I i II oraz strefy wyłączone z ruchu Błonia i Łagiewniki.
  • Funkcjonować będą dodatkowe buspasy, zmieni się organizacja ruchu na głównych arteriach w Krakowie (na niektórych jezdniach funkcjonować będą ciągi piesze).
  • Na niektórych ulicach funkcjonować będą parkingi dla autokarów.
  • Będzie obowiązywał bilet za 15 zł (do kupienia w automatach KMK, MKA, punktach sprzedaży biletów, kioskach oraz poprzez aplikacje mobilne do sprzedaży biletów).
  • Komunikacja miejska będzie funkcjonowała z wykorzystaniem linii korytarzowych.
  • Około południe zaczną się przygotowania do przejazdu kolumny papieskiej. W związku z tym, na cztery godziny przed, zamknięte dla ruchu samochodów osobowych zostaną ulice: Mirowska, Księcia Józefa, Kościuszki, Zwierzyniecka, Franciszkańska i Straszewskiego (ruch komunikacji zbiorowej będzie na nich utrzymywany tak długo jak to możliwe).

 

PRZYLOT PAPIEŻA FRANCISZKA:

Papież przyleci na lotnisko Kraków-Balice ok. godz. 16.00, później przejedzie na Wawel, gdzie spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i polskimi biskupami. Wieczorem pojawi się w „oknie papieskim” budynku Kurii Metropolitalnej przy ul. Franciszkańskiej 3, podobne spotkania z pielgrzymami będą odbywać się w kolejnych dniach.

KOMUNIKACJA MIEJSKA:

Linie komunikacyjne będą kursować jak w dzień powszedni w roku szkolnym. Po zakończeniu szczytu porannego (po godz. 9.00) będą uruchamiane specjalne linie korytarzowe, tramwajowe i autobusowe, łączące odległe tereny w mieście, na których pojazdy KMK będą kursowały co 3–5 min. Ruch tramwajowy na ul. Franciszkańskiej w kierunku Salwatora i do Cichego Kącika będzie wstrzymany.

UTRUDNIENIA:

Po godz. 16.00, po przylocie papieża, czasowo z ruchu zostaną wyłączone: DW 774, DW 780, obwodnica Bielan, ulice Mirowska, Księcia Józefa, Kościuszki, Zwierzyniecka, Straszewskiego i Podzamcze. Ul. Franciszkańska będzie wyłączona z ruchu przez cały dzień.

JAK DOJADĘ Z…

  • pl. Centralnego: Należy pamiętać, że w ścisłym centrum obowiązuje strefa ograniczonego ruchu, która uniemożliwi dojazd do Starego Miasta. Z większymi utrudnieniami należy się liczyć w kolejnych dniach.
  • Ruczaju: Podobnie jak w przypadku pozostałych tras należy pamiętać o obowiązującej w centrum miasta strefie ograniczonego ruchu (I). Ruczaj znajdzie się w II strefie. Ponadto w ciągu ulic Grota-Roweckiego – Monte Cassino wystąpią utrudnienia związane z przemieszczaniem się dużych grup pieszych oraz przeznaczeniem części ulic na parkingi dla autokarów.
  • Bronowic: W Bronowicach będzie obowiązywała strefa II. Jadący w stronę centrum muszą się liczyć ze wzmożonym ruchem pieszych i zmianami w organizacji ruchu w rejonie Błoń oraz większą liczbą pieszych w rejonie ulic Armii Krajowej, Opolskiej i Królewskiej. Największe utrudnienia obejmą Aleje Trzech Wieszczów.
  • Górki Narodowej: Dla tej trasy, oprócz ograniczeń wynikających z funkcjonowania stref, należy uwzględnić utrudnienia związane z funkcjonowaniem al. 29 Listopada jako trasy wjazdowej od strony Warszawy i ograniczenia jej przepustowości wskutek zmian organizacji ruchu na Alejach Trzech Wieszczów i ul. Konopnickiej.
  • Bieżanowa: W środę utrudnienia w tej części miasta nie powinny być duże. Mogą wystąpić jedynie ograniczenia prędkości w ciągu ulic Ćwiklińskiej i Teligi, wzdłuż których usytuowane będą parkingi dla autokarów.
  • Kurdwanowa: Podobnie jak na Bieżanowie utrudnienia nie powinny być dotkliwe. Dodatkowo w rejonie tego osiedla znajdą się parkingi autokarów oraz spodziewany jest wzmożony ruch pieszych. Należy pamiętać o ograniczeniach w prędkości przejazdu przy parkingach (wzdłuż ulic Witosa i Nowosądeckiej).
  • Borku Fałęckiego: Trasa przebiega obok obszaru zamkniętego w Krakowie-Łagiewnikach. Jest to rejon miasta, w którym przez cały czas trwania ŚDM należy spodziewać się wzmożonego ruchu pieszych do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
  • Bielan: Dojazd z tego rejonu Krakowa będzie wiązał się z największymi utrudnienia podczas Światowych Dni Młodzieży (w związku z przejazdami w stronę lotniska). Planowane jest kilkukrotne wyłączanie z ruchu ciągu ulic prowadzących w kierunku Balic. Ponadto od środy do końca ŚDM zmieniona zostanie organizacja ruchu w rejonie Salwatora (wprowadzone zostaną ulice jednokierunkowe i strefy zamieszkania). Podczas ŚDM wykorzystana zostanie budowana obecnie obwodnica Bielan.

 

Obwodnica Bielan – Mirowska – KS. Józefa – Kościuszki – Zwierzyniecka – Straszewskiego Ulice czasowo wyłączone z ruchu (przez kilka godzin) i parkowania. Utrudniony przejazd ulicami poprzecznymi i z ulic bez przejazdu. 3go Maja Ulica wyłączona z ruchu, częściowo również dla KMK
Ulice ze zmienioną organizacją ruchu
 Ulice ze zwiększonym ruchem pieszych
Ulice ze zmienioną organizacją ruchu
Parkingi w Krakowie (czerwone – autobusy, zielone – samochody osobowe, niebieskie – dla niepełnosprawnych)

 

TS/red. (aip), Fot. Mat. organizatora

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520