20.3 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Manchester University zdemontowało ogrodzenie za £11tys, po protestach studentów – „Czujemy się w potrzasku”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Manchester University wydał 11,000 funtów na ogrodzenie kampusu. Zdjęto je po zaledwie kilku godzinach, po fali protestów ze strony studentów.

Studenci Machester Univesrity, mieszkający na terenie akademiku Fallowfield, obudzili się w czwartek widząc przez okno jak robotnicy montują wysokie metalowe bariery na terenie kampusu.

Setki z nich uznało, że te niemal więzienne warunki nie są czymś na co są w stanie się zgodzić. Wyszli więc „na ulice” i wyrazili swoje niezadowolenie.

Robotnicy jeszcze tej samej nocy zaczęli demontować ogrodzenie, które jak przyznaje uczelnia kosztowało 11,000 funtów. Wliczając koszt materiałów, montaż oraz demontaż.

Głównym powodem postawienia ogrodzenia był fakt, że zwiększyła się ilość osób, które nie będąc studentami, przebywały na terenie akademika.

Studenci uznali, że ogrodzenie zablokowało dużą ilość przejść i czuli się „w potrzasku”. Zdenerwował ich też brak komunikacji i postawienie ich przed faktem dokonanym. Podkreślają, że wystarczająco dużo pierwszoroczniaków czuje się wystarczająco zagrożona i nie trzeba dokładać im „niemal więziennego ogrodzenia”.

W oświadczeniu, władze uczelni twierdzą, że nie chcieli wprowadzać niepokoju i nie mieli na celu ograniczenia dostępu studentów do ich akademików.

Zgodnie z obecnymi zasadami lockdownu, studenci mają nie podróżować pomiędzy swoimi domami rodzinnymi a akademikami. Proszeni są o powrót do rodziny dopiero po zakończeniu semestru.

 

 

PS

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520