HomeKultura

Malta Festival 2019: Trwa 8. Poznańska Garażówka. Na placu Wolności można kupić ubrania, książki, płyty i pomóc fundacji Kids Paradise

Malta Festival 2019: Trwa 8. Poznańska Garażówka. Na placu Wolności można kupić ubrania, książki, płyty i pomóc fundacji Kids Paradise

W niedzielę, 23 czerwca, na placu Wolności w Poznaniu można kupić ubrania, płyty, książki, bilety czy ciasta. Wszystko to w ramach Poznańskiej Garażówki. To już ósma edycja akcji – tym razem zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na działalność fundacji Kids Paradise. Działa ona na pograniczu turecko-syryjskim.

8. Poznańska Garażówka odbywa się w ramach Malta Festival Poznań 2019. Na placu Wolności w Poznaniu można kupić w niedzielę m. in. ubrania, płyty czy ciasta. Nie jest to jednak zwykła wyprzedaż garażowa, a taka, która co roku niesie wraz z sobą konkretne przesłanie.

 

 – Tym razem organizatorki naświetlą konsekwencje podpisania umowy UE-Turcja oraz jej wpływ na jakość i warunki życia w Turcji tysięcy osób przymusowo wysiedlonych ze swoich domów – tłumaczą organizatorzy Malta Festival. Cały dochód ze sprzedaży produktów na Poznańskiej Garażówce trafi do fundacji Kids Paradise. Działa ona na pograniczu turecko-syryjskim.

 

Organizatorom wyprzedaży garażowej bliski jest los uchodźców. Przypominają, że używanie tego określenia jest skrótem, odnoszącym się do aktualnej sytuacji tych osób. Są to jednak po prostu kobiety, mężczyźni i dzieci. – Na świecie jest około 65 milionów osób, które zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów. Za każdą z tych osób stoi indywidualna historia i indywidualne cierpienie. Uchodźcą staje się bez względu na wiek i płeć, choć ponad połowę stanowią dzieci – podkreślają organizatorzy Poznańskiej Garażówki. Wyprzedaż na placu Wolności trwa w niedzielę od godz. 12 do 17.

 

MW aipCOMMENTS