HomeKultura

Małopolska: W Tarnawie koło Trzyciąża będą kręcić film o rotmistrzu Pileckim

Małopolska: W Tarnawie koło Trzyciąża będą kręcić film o rotmistrzu Pileckim

Na początku września w dworze w Tarnawie (gm. Trzyciąż) zagoszczą filmowcy z Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Przez dwa dni będą realizować zdjęcia do filmu fabularnego pt. „Raport Pileckiego”, opowiadającego o losach Witolda Pileckiego – rotmistrza kawalerii Wojska Polskiego, żołnierza Armii Krajowej, żołnierza wyklętego, który walczył w powojennym podziemiu niepodległościowym.

Budżet produkcji, jak na warunki polskiej kinematografii, jest ogromny, ponieważ wynosi około 40 milionów złotych. Film będzie więc jednym z najdroższych w historii polskiego kina.

 

Jego scenarzystą i reżyserem jest Leszek Wosiewicz, twórca takich filmów, jak ,,Taniec śmierci. Sceny z powstania warszawskiego”, „Miłość w cieniu Big Brothera ” czy „Kroniki domowe”.

 

Zdjęcia rozpoczną się 30 sierpnia. Wiadomo, że będą one realizowane również m.in. w skansenie w Tokarni (woj. świętokrzyskie). Producent na razie nie ujawnia, jacy aktorzy znajdą się w obsadzie filmu oraz kiedy trafi on na ekrany.

 

Na razie wiadomo jedynie tyle, że Wosiewicz przygotował scenariusz dwuipółgodzinnego filmu kinowego oraz czteroodcinkowego serialu. Produkcja powstaje we współpracy z Polską Fundacją Narodową.

 

aip

COMMENTS