HomeMałopolskie

Małopolska: Ciągnik przejechał przez traktorzystę, kiedy ten wysiadał z maszyny

Małopolska: Ciągnik przejechał przez traktorzystę, kiedy ten wysiadał z maszyny

W Łącku traktorzysta wysiał z prowadzonego przez siebie ciągnika wysiadał tak niefortunnie, że nogą zahaczył o jeden z pedałów służących do sterowania maszyną. To spowodowało odblokowanie hamulców, a także rozpoczęcie jazdy przez traktor.

 

Mężczyzna wywrócił się zaś ciągnik, którym chwilę wcześniej kierował, przejechał przez niego. Traktorzysta, ze zmiażdżonymi nogami oraz innymi groźnymi urazami, został przetransportowany do Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu.

 

Na pomoc ciężko poszkodowanemu traktorzyście wysłana została Ochotnicza Straż Pożarna z Łącka, a jako wsparcie dla druhów pojechał ciężki samochód ratownictwa technicznego Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Sącza. Ten wóz dysponował mocnym podnośnikiem umożliwiającym dźwignięcie ciągnika.

 

Zanim strażacy dotarli na miejsce wypadku, pechowego rolnika zaczęły ratować osoby znajdujące się w pobliżu. Akcję kontynuowali strażacy, a poszkodowany trafił pod opiekę załogi karetki pogotowia. Ambulans zabrał rannego do szpitala w Nowym Sączu. Stan poszkodowanego rolnika, górala z Łącka, określany jest jako poważny.COMMENTS