Małopolska: Chciał zgwałcić dentystkę. Trafi do zamkniętego szpitala psychiatrycznego

Małopolska:  Chciał zgwałcić dentystkę. Trafi do zamkniętego szpitala psychiatrycznego

Sąd Okręgowy w Tarnowie zdecydował, że 25-letni mężczyznę, który rok temu usiłował zgwałcić dentystkę, trafi do zamkniętego oddziału psychiatrycznego.

Do zdarzenie doszło w październiku ubiegłego roku w jednej z podtarnowskich miejscowości. Do prywatnego gabinetu dentystycznego przyszedł 25- letni mężczyzna. Poinformował specjalistkę, że ma chorego zęba i chce się u niej leczyć. Dentystka przystąpiła najpierw do wyrobienia karty nowemu pacjentowi. W tym czasie mężczyzna zaczął się obnażać.

– Rzucił się na dentystkę i usiłował zedrzeć z niej ubranie. Krzyki dochodzące z gabinetu usłyszała przechodząca obok kobieta. Podeszła do budynku i zaczęła uderzać w okno i krzyczeć – mówi Tomasz Kozioł, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Tarnowie.

Hałas spłoszył agresora,a już po kilkudziesięciu minutach został zatrzymany przez policję. Śledczy postawili mu zarzut usiłowania gwałtu. Biegli stwierdzili, że mężczyzna jest chory psychicznie i może dopuścić się podobnego czynu jeśli pozostanie na wolności. 25-latek został ostatecznie skierowany do zamkniętego szpitala psychiatrycznego. Jego adwokat odwołał się od tej decyzji, ale Sąd Okręgowy w Tarnowie utrzymał ją w mocy.

 

aip

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0