HomeMałopolskie

Małopolska: Alkoholowa libacja nastolatków z Olkusza zakończyła się w szpitalu

Małopolska: Alkoholowa libacja nastolatków z Olkusza zakończyła się w szpitalu

Zakrapiana alkoholem impreza dla dwóch dziewcząt w wieku 13 i 15 lat zakończyła się w szpitalu. Młodzież „hucznie” świętowała urodziny swojego 16 letniego kolegi…

Solenizant postanowił wyprawić swoje 16-te urodziny w plenerze. Zaprosił na nie czwórkę swoich znajomych. Dwóch kolegów i dwie koleżanki w wieku od 13 do 16 lat. W ramach poczęstunku postanowił swoim gościom zaserwować wódkę.

 

Dla dwóch dziewczyn w wieku 13 i 15 lat impreza skończyła w szpitalu. Trafiły tam przewiezione przez pogotowie. Lekarz, który został wezwany na miejsce, stwierdził u nich zatrucie alkoholowe. – Badanie krwi pokazało, że 13 latka miała 1,6 promila a 15-latka – 2,1 promila alkoholu we krwi – wyjaśnia nam mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik KWP w Krakowie. Pozostała trójka nieletnich trafiła pod opiekę rodziców. Teraz nastolatkami zajmie się Sąd Rodzinny w Olkuszu.

 

Policja apelują, aby nie sprzedawać alkoholu nieletnim ani nie ułatwiać im dostępu do niego. Za rozpijanie i udzielanie alkoholu małoletnim grozi do 2 lat więzienia. Na odpowiedzialność karną narażone są także sklepy, które sprzedają nieletnim alkohol.

 

aip

COMMENTS