HomePOLSKA

Małgorzata Kidawa-Błońska o starcie w wyborach: “Decyzję podejmę 7 maja”

Małgorzata Kidawa-Błońska o starcie w wyborach: “Decyzję podejmę 7 maja”

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała w czwartek, że decyzję o tym, czy będzie na liście wyborczej, czy nie, podejmie 7 maja. – Nie mogę teraz tych decyzji podjąć, skoro zostanie zmieniony termin wyborów i będą na przykład na jesieni – argumentowała.

Wciąż nie wiadomo do końca, czy zaplanowane na 10 maja wybory prezydenckie – które mają przeprowadzone być drogą korespondencyjną – się odbędą. Wielu polityków, także z obozu rządzącego, coraz głośniej mówi o tym, że nie ma możliwości ich przeprowadzenia w forsowanym przez PiS terminie.

 

Kidawa-Błońska: Decyzja 7 maja

 

Jak dotąd równie dużą niewiadomą był plan Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na strat w wyborach prezydenckich. W czwartek kandydatka KO podkreśliła na konferencji prasowej, że ona sama 10 maja nie zagłosuje. – Nie biorę udziału w wyborach 10 maja, w wyborach, które są niebezpieczne dla Polaków i przeprowadzone przez pseudousługę pocztową. Te wybory to nie są wybory. Żaden przyzwoity człowiek w takich wyborach nie bierze udziału – mówiła.

 

– Decyzję o tym, czy będę na liście wyborczej, czy nie, podejmę 7 maja, bo nie mogę teraz tych decyzji podjąć, skoro zostanie zmieniony termin wyborów i będą na przykład na jesieni – zaznaczyła.

 

Posiedzenie Sejmu na trzy dni przed wyborami

 

Dopiero 7 maja izba niższa parlamentu zajmie się zmianami Senatu w nowelizacji Kodeksu wyborczego, które umożliwią przeprowadzenie powszechnych wyborów korespondencyjnych 10 maja lub uchwałą Senatu o odrzucenie nowelizacji w całości. Nie wiadomo również, czy Zjednoczona Prawica będzie dysponowała większością w tym głosowaniu. Bardzo dużo zależy od tego jak zagłosują posłowie Porozumienia Jarosława Gowina.

 

aip

COMMENTS