HomeLubuskie

Makabryczne odkrycie w Lubuskiem: Martwe małżeństwo w samochodzie. Wiadomo już, co było przyczyną śmierci

Makabryczne odkrycie w Lubuskiem: Martwe małżeństwo w samochodzie. Wiadomo już, co było przyczyną śmierci

Do tragedii doszło w niedzielę, 13 września 2020 r. w okolicy miejscowości Będów, w gminie Czerwieńsk. Nad Odrą w samochodzie odnaleziono ciała małżonków i ich psa. 

 

Ciała małżonków w samochodzie znalazła w niedzielę, ok. godz. 21.00 ich rodzina. W aucie znajdował się również martwy pies. Z pierwszych informacji wynikało, że w dzień małżeństwo z Zielonej Góry łowiło ryby. Zdjęcia swoich zdobyczy pokazywali na portalu społecznościowym. – Ciała zabezpieczono do sekcji. Śledztwo prowadzi prokuratura – przekazała nam 13 września podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. O sprawie informowaliśmy w naszym artykule:

 

Na dniach odbyła się sekcja zwłok, która ujawniła przyczyny śmierci małżeństwa. – Przyczyną śmierci małżeństwa było zatrucie spalinami – mówi prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej. Jak do tego doszło? Według ustaleń śledczych, małżeństwo rozłożyło tylną kanapę i oboje położyli się w tylnej części auta. Włączyli silnik, by było im cieplej. Poszli spać lub odpoczywali.

 

– Położyli się tak, że ich głowy znajdowały się w bagażniku na wysokości rury wydechowej. Niestety, przez otwarty wywietrznik spaliny z rury wydechowej dostały się do środka auta i zabiły małżeństwo. Zdarzenie jest tragicznym wypadkiem – mówi prokurator Zbigniew Fąfera.

 

aip

COMMENTS